Politika 2

09.03.2026.

17:26

Uživo Vučić obišao podrume u Crvenki i crkvu u Sivcu; Dočekan aplauzima na velikom skupu (VIDEO)

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavio je posetu Zapadnobačkom okrugu.

Izvor: B92.net

Vučić obišao podrume u Crvenki i crkvu u Sivcu; Dočekan aplauzima na velikom skupu (VIDEO)
Avucic/buducnostsrbije

Podeli:

  • Sve o poseti pratite u našem BLOGU UŽIVO. 

Uživo

15:53

17:13

Počeo veliki skup u Sivcu: Vučić se obraća narodu

Na kraju posete Zapadnobačkom okrugu predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje velikom mitingu u Crvenki.

Opširnije čitajte OVDE.

16:35

Poklon za Vučića – monografija hrama, slika i pečat crkve

Vučić je dobio monografiju hrama i sliku crkve sa početka 20. veka, kao i pečat crkve iz 19. veka. 

16:34

Poseta crkvi Svetog Nikolaja u Sivcu

Nakon vinskih podruma, Vučić obilazi crkvu Svetog Nikolaja u Sivcu. 

"Prvi put sam u hramu i mnogo sam srećan što ovu lepotu mogu da vidim", rekao je Vučić. 

Vučića su ispred crkve, koja se smatra jednom od najlepših i najvećih seoskih crkava u tom delu Srbije, dočekali građani i sveštenstvo.

15:53

Obilazak obnovljenih vinskih podruma u Crvenki

Vučić tokom posete Zapadnobačkom okrugu danas u Crvenki obilazi i nedavno obnovljene stare vinske podrume.

Njega je u Crvenki dočekao veliki broj građana, a vinske podrume obilazi zajedno sa ministarkom privrede Adrijanom Mesarović, ministarkom za zaštitu životne sredine Sarom Pavkov, predsednikom SNS Milošem Vučevićem, predsednikom opštine Kula Damjanom Miljanićem i direktorom Turističke organizacije opštine Kula Vladimirom Stankovićem.

Vučića je dočekao i predsednik Udruženja vinogradara i voćara Stari podrumi. 

FOTO TANJUG/ DEJAN ŽIVANČEVIĆ/ bs

Rekonstrukcija i svečano otvaranje obnovljenih vinskih podruma u Crvenki obeleženi su 14. februara na praznik Svetog Trifuna (zaštitnika vinogradara) u prisustvu ministra kulture Nikole Selakovića, a tada je i ozvaničen završetak radova na prva dva reprezentativna objekta.

Za prvu fazu obnove, koja je obuhvatila dva objekta, izdvojeno je ukupno 5,4 miliona dinara, a sredstva su obezbeđena putem konkursa "Gradovi u fokusu" Ministarstva kulture, uz podršku lokalne samouprave.

Kako se navodi na sajtu Ministarstva kulture, cilj investicije u Crvenki je revitalizacija autentičnog nasleđa koje je simbol posvećenosti, rada i umeća generacija koje su živele na ovom području, a podrumi će, po završetku radova, služiti kao otvoreni muzej, kulturni prostor i turistička atrakcija.

Vinski podrumi u Crvenki, smešteni na obodima Telečke visoravni  predstavljaju jedan od najznačajnijih spomenika ruralne arhitekture i vinogradarske tradicije u Bačkoj. 

Na internet stranici Turističke organizacije opštine Kula, navodi se da Pokrajinski zavod za zaštitu spomenika kulture želi da vinarske podrume u Crvenki, kao jedinstven kompleks u Srbiji, sanira kako bi se sačuvali autentični ambijent i vizuelni identitet tog mesta koje su 1785. godine osnovale podunavske Švabe.

Takođe, procenjuje se da je krajem tridesetih godina prošlog veka u Crvenki bilo bilo oko 600 podruma u privatnom vlasništvu, koji su pored skladišne funkcije imali i značajnu ulogu.

15:47

Vučić za TV Kula: "Ljudi hoće da glasaju za one koji im donose boljitak"; "Blokaderi su napravili ogromnu štetu"

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić bio je gost TV Kula, i govorio je o svim najaktuelnijim temama.

On je, govoreći na TV Kula, na samom početku upitan da prokomentariše kako mu se danas čini Kula istakavši da nikada nije zadovoljan.

"Ako ste zadovoljni previše onda ne tražite od sebe da radite više. To što je danas mnogo manje nezaposlenosti nego ranije ne znači da danas nemamo nezaposlenosti u Kuli", rekao je. 

Više o tome saznajte OVDE

15:41

Vučić o rezervama nafte: "Sada imam bolje vesti"; Obišao kompaniju Sigma VIDEO

Vučić je u Crvenku obišao kompaniju "Sigma", koja je osnovana 1989. godine i bavi se proizvodnjom i tehnologijama vezanim za dezinfekciona sredstva i tretman vode.

Vučića je dočekao vlasnik kompanije "Sigma" Dragan Kapičić, a u obilasku su i ministarke Sara Pavkov, Adrijana Mesarović, Aleksandra Damjanović Sofronijević, kao i predsednik SNS Miloš Vučević.

2 Komentari

Možda vas zanima

Geopolitički alarm u Ankari

Turska u panici: Strahuju od najgoreg mogućeg scenarija

Turska strahuje da bi sukob SAD i Irana mogao prerasti u širi regionalni rat. Ankara pokušava da posreduje, dok istovremeno brine zbog ekonomskih posledica, kurdskog pitanja i mogućeg novog talasa izbeglica.

13:50

8.3.2026.

1 d

Podeli: