eSports

Petak, 09.07.2021.

16:21

Dota 2 The International 10 premešten u Bukurešt, odložen za oktobar

Izvor: RUR

Svega mesec dana pred njegov početak, saznali smo da je The International 10 ostao bez svog domaćina. Sada smo konačno dobili novo mesto i datum održavanja takmičenja – vidimo se 7. oktobra u Bukureštu!

Autor: Božidar Radovanović RUR

Dota 2 The International 10 premešten u Bukurešt, odložen za oktobar

Ovogodišnji The International šampionat je originalno trebalo da se održi u Stokholmu u Avicii areni, u periodu od 5. do 15. avgusta. Kako smo saznali da je Švedska u zadnjem momentu ispalila čitavu Dota 2 zajednicu, Valve je odmah započeo potragu za novim domaćinom najvećeg esports turnira svih vremena.

Prema najnovijim vestima saznajemo da je TI10 premešten u Bukurešt, i da će se odigrati u periodu od 7. do 17. avgusta. Najbolje ekipe na svetu će se boriti za nagradni fond od 40 miliona dolara u najvećem rumunskom stadionu, Arena Nationala.

Kako nismo sigurni kako će se do tada razvijati COVID-19 situacija, teško nam je da predvidimo da li će turnir primati navijače. Ipak držimo palčeve, jer The International nikada nije bio bliže Srbiji, a možda nikada više neće ni biti. Ako ste veliki ljubitelj Dote 2, možda ćete dobiti priliku da konačno uživo ispratite najveći internacionalni esports okršaj svih vremena.

Kvalifikacije za TI se završavaju krajem nedelje, kada ćemo dobiti finalnu postavu svih 18 ekipa. Pravo pitanje je, kako će Valve popuniti predstojeća 3 meseca? Šta spremaju za profesionalnu Dota 2 scenu? (verovatno ništa)

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 1

Pogledaj komentare

1 Komentari

Možda vas zanima

Ruska imovina pravi razdor

Potres u EU; Makron izdao Merca – "Za to će morati da plati"

Pokušaj nemačkog kancelara Fridriha Merca da ubedi čelnike EU da iskoriste 210 milijardi evra zamrznute ruske imovine za pomoć Ukrajini doživeo je neuspeh kada je shvatio da mu ključni saveznik, francuski predsednik Emanuel Makron, okreće leđa.

20:31

21.12.2025.

1 d

Najnovija prognoza za Srbiju

Biće snega – negde i do 40 centimetara; Čeka nas veoma hladan januar

Snega će ipak biti u Srbiji oko novogodišnjih praznika, pokazuje najnovija vremenska prognoza, a januar će imati dosta hladnih dana sa temparturama ispod proseka. Već ove nedelje očekuje se da u Negotinskoj krajini napada čak 40 centimetara snega.

9:50

22.12.2025.

15 h

Podeli: