Svet

Ponedeljak, 16.05.2022.

16:32

"Moguća 'era recesije' u Evropi"

Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je danas da postoje izgledi za dolazak "ere recesije" u Evropi.

Izvor: Tanjug

Foto: EPA-EFE/JULIEN WARNAND

Razlog je to što se kontinent bori sa rastućim cenama energije i visokom inflacijom zbog rata u Ukrajini.

Orban je u obraćanju u parlamentu, gde je položio zakletvu kao predsednik vlade naklon pobede na izborima u aprilu, rekao da Budimpešta neće blokirati sankcije Evropske unije uvedene Rusiji zbog napada na Ukrajinu sve dok one ne predstavljaju rizik po energetsku bezbednost Mađarske, prenosi Rojters.

Mađarski premijer je takođe naveo da će vlada raditi na suzbijanju inflacije u zemlji, pri čemu će preduzimati oprezne korake u pogledu regulisanja cena.

Dodao je da će vlada koordinisati svoje korake sa centralnom bankom.

Pročitajte još:

"Mađari ne smeju plaćati cenu rata"

Ekonomisti tvrde: ECB će podići svoje kamate – tri puta ove godine

Stižu nove sankcije? "Nema izgovora"; "Rusija nas gleda"; "Mađarska drži celu EU kao taoca"

"Dvostruka pljačka": Cene u Nemačkoj rastu – gramaža pada

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

10 Komentari

Možda vas zanima

odobrena licenca

Rusija može da prodaje naftu

Sjedinjene Američke Države izdale su novu opštu licencu kojom se privremeno dozvoljava prodaja ruske sirove nafte i naftnih derivata koji su utovareni na brodove do 11. aprila, objavljeno je na sajtu američkog Ministarstva finansija.

7:57

13.3.2026.

1 d

Svet

Ukrajinci pobedili: Gasprom izgubio spor

Ukrajinska državna energetska kompanija Naftogaz danas je saopštila da je ostvarila konačnu pobedu u sudskom sporu protiv ruskog energetskog giganta Gasproma, nakon što je Federalni vrhovni sud Švajcarske odbacio žalbu i potvrdio arbitražnu odluku.

15:24

13.3.2026.

1 d

Podeli: