Srbija

Utorak, 18.03.2008.

13:15

Povoljniji krediti Inteze za vozila

Banka Inteza u Srbiji je saopštila da je uvela u ponudu kredite za kupovinu polovnih vozila od fizičkih lica bez zaloge.

Izvor: Beta

Default images

Efektivna kamatna stopa će biti od najmanje 14,77 odsto godišnje, a cena vozila za koje se kredit odobrava kreće se u rasponu od dve do osam hiljada evra. Krediti za kupovinu novih i polovnih vozila odobravaju se sa rokom otplate do sedam godina, uz učešće od 20 odsto.

Prilikom podnošenja zahteva za auto kredit, klijenti treba da podnesu ličnu kartu i potpisan Ugovor o kupoprodaji automobila, a banka nakon odobrenja kredita uplaćuje novac na tekući račun prodavca.

Krediti se odobravaju bez žiranta, zaloge na vozilu i bez obaveznog kasko osiguranja. Banka se obezbeđuje administrativnom zabranom, koja podrazumeva da se firma obaveže da će zaposlenom novac oduzimati od plate radi namirenja duga i menica sa klauzulom bez protesta, koja banci daje pravo da naplati dug po skraćenom postupku u slučaju da klijent ne namiri obaveze u predvidjenom roku.

Za kupovinu vozila od firmi efektivna kamata stopa je nešto niža i kreće od 14,26 odsto godišnje, a najviši dozvoljeni iznos je deset hiljada evra, tako da, kako se navodi u saopštenju, pri najnižoj kamatnoj stopi u ponudi mesečna rata za kupovinu automobila od pet hiljada evra iznosi 72 evra, a za automobil od deset hiljada evra rata iznosi 144 evra.

Banka Inteza u Srbiji ima 225 filijala u više od 100 gradova Srbije, zapošljava tri hiljade ljudi, ima 1,6 milijardi evra štednje i odobrila je više od milijardu evra kredita.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 2

Pogledaj komentare

2 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: