Kinezi će proizvoditi električni sportski automobil u SAD FOTO
Kineski Qiantu Motors udružio se sa kalifornijskom kompanijom Mullen Technologies kako bi 2020. počeo proizvodnju sportskog modela K50 na tlu Sjedinjenih Država.
Dve kompanije će najpre zajednički pripremiti K50 za homologaciju kako bi vozilo zadovoljilo standarde koji važe u SAD, da bi ovaj model kasnije mogao da se prodaje na severnoameričkom kontinentu, navodi se u saopštenju.
Ako se realizuju planovi kineskog proizvođača, K50 će biti predstavljen u SAD 2020.
O verziji K50 za američko tržište za sada se malo zna, osim da će imati konstrukciju od aluminijuma, uz elemente izrađene od ugljeničnih vlakana. Za pogon će koristiti električni motor za koji se navodi da će proizvoditi 300 kW/408 кs.
Sa druge strane, poznato je da je verzija za Kinu opremljena baterijama kapaciteta 78 kWh i da ima dva elektromotora ukupne kombinovane snage od 320 kW/435 ks i obrtnog momenta od 680 Nm.
Zahvaljujući ovakvoj konfiguraciji, K50 ubrzava 0-100 km/h za 4,6 s a maksimalna brzina automobila je 200 km/h. Sa punim baterijama autonomija u vožnji je oko 380 km.
Nije navedeno koliko će K50 koštati u SAD, ali u Kini ovaj električni sportski kupe košta oko 110.000 dolara.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
SAD su oko 2.00 sata posle ponoći po lokalnom vremenu, u napadu na Venecuelu koji je trajao manje od 30 minuta, izvele iz zemlje predsednika te zemlje Nikolasa Madura i njegovu suprugu. Oni su dovedeni u vazduhoplovnu bazu Nacionalne garde Stjuart u Njujorku.
Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić obratio se javnosti nakon hitne sednice Saveta za nacionalnu bezbednost koju je sazvao zbog "nezapamćenih zločina na međunarodnoj političkoj sceni".
Sneg koji poslednjih dana pada u Hrvatskoj izazvao je probleme u saobraćaju. Meteorolozi danas i sutra očekuju dodatni sloj snega, lokalno i više od 50 centimetara. U kombinaciji sa jakim vetrom mogući su veliki nanosi snega.
Dnevne novine u Srbiji za sredu, 7. januar i četvrtak, 8. januar 2026. godine, na naslovnim stranama najavljuju brojne aktuelne društveno-političke teme i donose ekskluzivne priče.
U Karakasu, glavnom gradu Venecuele, prethodne noći čule su se eksplozije, građani strahuju da Amerika nije okončala svoju misiju hapšenjem predsednika Nikolasa Madura.
Ministarstvo pravde SAD je u novom sudskom podnesku saopštilo da postoji više od dva miliona dokumenata "potencijalno relevantnih" u vezi sa Zakonom o transparentnosti Epstajnovih dosijea koji se trenutno nalaze u različitim fazama pregleda.
Jovanka Jolić, koja se predstavlja kao konspirolog, postala je apsolutna viralna zvezda zahvaljujući nastupima u podkastima, gde bez zadrške deli teorije koje nikoga ne ostavljaju ravnodušnim.
Prema najavi Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut", narednih dana vremenske prilike biće u pojedinim krajevima i u kategoriji veoma opasne pojave.
Broj obolelih od gripa u Sjedinjenim Američkim Državama i dalje ubrzano raste, a novi podaci američkih Centara za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC) pokazuju da je 2025. od ove bolesti preminulo najmanje 5.000 ljudi,
Nutricionista Branka Mirković izjavila je danas da pravilno sproveden post predstavlja važno vreme za čišćenje organizma, ali i da je najveća greška tokom posta nedovoljan unos tečnosti.
Tretman koji blokira protein povezan sa starenjem obnavlja hrskavicu u starijim i povređenim zglobovima reprogramiranjem postojećih ćelija umesto upotrebom matičnih ćelija.
Novo istraživanje portala The Information otkriva teme o kojima su zaposleni u OpenAI nedavno razgovarali, i čini se bi ChatGPT uskoro mogao da dobije oglase.
Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je danas da više od 100 vozača i putnika svake godine izgubi život samo zato što nisu vezali sigurnosni pojas.
Komentari 10
Pogledaj komentare