On je dodao da bi voleo da se u finalu Igara sastanu Srbija i SAD.
Udovičić je za Tanjug, na prijemu ambasade SAD u Beogradu povodom boravka omladinske reprezentacije SAD u Srbiji u okviru sportskih priprema i programa sportske diplomatije, naveo da je zadovoljan trenutnim stanjem u američkom timu, ali i istakao da veruje u nastavak uspeha srpskog vaterpola.
"Završili smo u Parizu treći, izgubili smo polufinale od Srbije, zasluženo. Mislim da ko je pratio utakmicu u Parizu i dešavanja tamo, zna da ja pričam veoma realno. Mi smo tada imali najmlađu ekipu, ubedljivo. Veći deo ekipe koji je bio tada, sačuvaćemo za Los Anđeles. Nadamo se da ćemo uspeti, prvi put posle 2012. godine, da do avgusta 2027. imam celu ekipu na okupu i da budemo 'full-time practice' do početka OI", kazao je Udovičić.
Na pitanje kako vidi trenutnu sitauciju u američkom vaterpolu, Udovičić je podsetio da su SAD na prethodna tri juniorska svetska prvenstva tri puta uzimale medalje, kao i da je to jedina zemlja u istoriji kojoj je to pošlo za rukom.
Možda vas zanima
Vaterpolo
Vaterpolo reprezentacija Srbije nastavlja sa treninzima u Beogradu, gde će narednih dana sparingovati sa reprezentacijom Rusije.
Srpski vaterpolo savez
14:21
28
d
Vaterpolo
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u meču poslednjeg, trećeg kola OTP kupa u Budimpešti pobedila reprezentaciju Holandije 22:7 (7:2, 5:3, 6:0, 4:2).
B92.sport
13:34
30
d
Odgovarajući na pitanje kako vidi danas srpski vaterpolo i šta bi moglo da se promeni za buduća takmičenja, Udovičić je rekao da ekipi koja je trostruki olimpijski pobednik zaredom nema šta da savetuje već može samo da im poželi sve najbolje.
"Pa, ne znam šta bi... kada si trostruki olimpijski pobednik, šta b i trebalo nekome da savetujem. Druga stvar, sa moje pozicije, i bilo šta da kažem, osim da im poželim sve najbolje, je suvišno. Ja sam bio selektor do 2012, ali evo već sam 13, 14 godina u Americi, tako da mislim da oni znaju najbolje šta rade i toga se drže", kazao je Udovičić.
Udovičić je, istovremeno, apelovao na nadležne da Beograd dobije više bazena kako bi trostruki uzastopni olimpijski šampioni zadržali bazu za dalji razvoj sporta.
"Voleo bih, stvarno bih voleo, da vidim više bazena u Beogradu. To je i minimum, minimum zahteva da bi sport mogao da se razvije, da bude na ovom nivou koji jeste", dodao je on.
Ukazao je da ga raduje kada vidi mlade talentovane igrače na bazenima u Beogradu na kojima je i sam ponikao, ističući da se rezultati dugogodišnjeg sistemskog rada u SAD već jasno vide kroz kontuitet osvajanja medalja na najvećim takmičenjima.
Odgovorajući na pitanje ukoliko bi ostavio emocije po strani, da li bi voleo da se 2028. godine u finalu sastanu Srbija i SAD, Udovičić je naveo da bi to voleo više nego išta.
"Ja bih to voleo više nego išta. Juče bio na bazenu, gledao sam ove mlađe kategorije, dve utakmice, meni je stvarno srca bilo puno", rekao je Udovičić.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar