Info

Petak, 22.06.2007.

12:09

Predlog za tvrđavu

Nacionalna komisija za saradnju sa UNESKO predložila Vladi da donese odluku kojom bi Beogradska tvrdjava bila pod zaštitom te organizacije

Izvor: Tanjug

Default images

Za restauratersko-konzervatorske radove na Beogradskoj tvrđavi iz gradskog budžeta odobreno je 60 miliona dinara. Radovi će se izvoditi na restauraciji i konzervaciji Mračne kapije, na spoljnom licu severoistočnog bedema Donjeg grada, na Kralj-kapiji, bedemu u neposrednoj blizini Fudbalskog kluba "Polet" sa obe strane, kao i toparnice i pristanišne kapije Severoistočnog fronta.

Pored toga, sredstava su izdvojena i za održavanje četiri stepeništa na pešačkoj stazi Gornjeg grada, stepeništa i pešačke komunikacije u parku Mali Kalemegdan, kao i za redovno održavanje drvenih mostova.

Prošle godine za radove na Beogradskoj tvrđavi izdvojeno je 220 miliona dinara, a samo od početka ove godine do sada 180 miliona dinara, što govori da je to jedan od prioriteta grada.

Beogradska tvrđava 1946. godine proglašena za kulturno dobro, a 1979. za kulturno dobro od izuzetnog značaja.           

Nacionalna komisija UNESKO je predlog da ta svetska organizacija zaštiti Beogradsku tvrđavu usvojila 23. maja.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 5

Pogledaj komentare

5 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zelenski: Gotov je

Osnovni paket nacrta dokumenata u okviru mirovnog plana za kraj rata u Ukrajini je gotov, izjavio je danas predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski, navodeći da je pripremljeno ukupno 20 tačaka mirovnog plana.

19:27

22.12.2025.

2 d

Ruska imovina pravi razdor

Potres u EU; Makron izdao Merca – "Za to će morati da plati"

Pokušaj nemačkog kancelara Fridriha Merca da ubedi čelnike EU da iskoriste 210 milijardi evra zamrznute ruske imovine za pomoć Ukrajini doživeo je neuspeh kada je shvatio da mu ključni saveznik, francuski predsednik Emanuel Makron, okreće leđa.

20:31

21.12.2025.

2 d

Podeli: