SL: Srbija u polufinalu protiv SAD

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale završnog turnira Svetske lige u Firenci i igraće sa reprezentacijom SAD-a u subotu u 19 časova.

Izvor: B92, zvanièni sajt

Petak, 24.06.2011.

18:41

Srpski vaterpolisti su u četvrtfinalu ubedljivo pobedili reprezentaciju Kanade rezultatom 19:7 (6:3, 3:2, 5:1, 5:1).

Najviše golova u reprezentaciji Srbije postigli su kapiten Vanja Udovičić i Filip Filipović po četiri, Duško Pijetlović i Slobodan Nikić dali su po gol manje. Kod Kanađana Bojd je postigao tri gola, Robinson dva.

U prvoj četvrtini postignuto je čak devet golova, Kanađani su postigli dva gola u situaciji sa igračem više.

Boris Vapenski je u drugoj deonici postigao dva gola Srbiju, ali su Kanađani solidno odigrali i rezultat je na poluvremenu bio 9:5.

U drugom poluvremenu srpski vaterpolisti su odigrali sigurnije u odbrani, Kanađani su postigli po jedan gol u trećoj i četvrtoj četvrtini, dok su srpski vaterpolisti postigli po pet.

Udovičić i Pijetlović postizali su golove u trećoj, a Nikić, Filipović i Mitrović u četvrtoj četvrtini. U poslednjoj deonici Slobodana Sora je na golu zamenio Gojko Pijetlović.

Srbiju je i na ovoj utakmici sa klupe vodio Dejan Stanojević.

Bazen Paolo Kostoli.Gledalaca 200. Sudije: Margeta (Slovenija), Brguljan (Crna Gora). Igrač više: Srbija 8 (6), Kanada 9 (3). Peterci: Srbija 1 (1)

Srbija: Soro, Ćuk 1, Gocić, Udovičić 4, Vapenski 2, D.Pijetlović 3, Nikić 3, Rađen, Filipović 4, Prlainovič 1, Mitrović 1, G.Pijetlović.

Kanada:Rendal, Kudaba, Tuni, Konstantin 1, Bojd 3, Robinson 2, Konvej 1, Graham, Gašić, Dakić, Vikalo. Mek Eleroj. Aleksić.

Amerikanci su u polufinalu pobedili Crnogorce posle boljeg izvođenja peteraca. U regularnom toku susret je završen nerešeno 6:6 (3:3, 0:1, 1:1, 2:1), a Amerikanci su pobedili ukupnim rezultatom 10:9.

Srbija je u trećem kolu grupe A pobedila reprezentaciju SAD-a rezultatom 11:5.

U drugom polufinalu sastaju se Italija i Hrvatska. Domaćini su pobedli Australiju u poslednjem četvrtfinalnom meču (7:6) dok su Hrvati lako i ubedljivo savladali Kineze sa 15:5.