Pobeda Zvezde na startu Evrokupa

Košarkaši Crvene zvezde uspešno su startovali u ovogodišnjem izdanju Evrokupa, savladavši u prvom kolu grupe F Dinamo iz Moskve rezultatom 76:67.

Utorak, 24.11.2009.

19:54

Najefikasniji u redovima 'crveno-belih' bio je Tadija Dragićević sa 17 poena, a pratio ga je Vuk Radivojević sa tri poena manje. Dobru partiju prikazao je i Vladimir Štimac sa devet poena i osam skokova. U gostujućem timu najviše se istakao Sergej Bikov sa 18 poena. Žukanenko je postigao 12 poena, a Sergej Monija devet, uz osam uhvaćenih lopti.

Crvena zvezda je loše počela meč , pošto su gosti dobrom odbranom ubrzo poveli sa 11:4, a pred kraj prve četvrtine prednost Dinama iznosila je devet poena – 17:8. ’Crveno-beli’ su u prvom periodu igre promašili čak sedam slobodnih bacanja, a Moskovljani su taj period igre završili sa čak deset poena prednosti – 23:13.

Domaća ekipa je zaigrala znatno bolje u drugojčetvrtini, kada je Tadija Dragićević vezao osam poena. Ubrzo, ’crveno-beli’ su došli na samo tri poena zaostatka – 26:29. Samo nekoliko trenutaka kasnije, Bugarin Filip Videnov je postigao trojku za prvu prednost Crvene zvezde – 33:22. Ipak, gosti su do kraja četvrtine uspeli da vrate prednost i na poluvreme su otišli sa dva poena prednosti – 39:37.
U drugom poluvremenu obe ekipe su igrale čvrstu odbranu, smenjujući se u vođstvu. Treća četvrtina je ponovo rezultatski pripala ’crveno-belima’ koji su zahvaljujući trojki Vuka Radivojevića u poslednjoj sekundi, u poslednju četvrtinu otišli sa prednošću od četiri poena – 54:50.

’Crveno-beli’ su početkom poslednje četvrtine imali prednost od četiri poena – 56:52, nakon čega je usledila ubedljiva serija gostiju od 11:1, za vođstvo od 63:57. Ipak, Crvena zvezda se vraća u igru i zahvaljujući Radivojeviću izjednačuje na 63:63 dva minuta pre kraja meča. Isti igrač ’crveno-bele’ dovodi u prednost od tri poena, nakon što je u sledećem napadu iskoristio i dodatno slobodno bacanje posle koša, za 66:63 za Zvezdu. Ubrzo zatim Nemanja Bjelica trojkom praktično rešava sve dileme oko pitanja pobednika , 57 sekundi pre kraja za 69:63 za ’crveno-bele’. Igrači Crvene zvezde su uspešno čuvali prednost, a konačan rezultat postavlja Vladimir Štimac trojkom iz ugla u poslednjoj sekundi meča.