Čelsi gurnuo Liverpul na peto mesto

Fudbaleri Čelsija pobedili su Liverpul 2:1, u meču kojim je okončana prva polusezona Premijer lige.

Nedelja, 29.12.2013.

18:53

Čelsi je tom pobedom zadržao kontakt sa vodećim tandemom Arsenal – Mančester Siti.

Liverpul, koji je pre samo četiri dana slavio Božić na čelu lige, sada je na petom mestu, šest bodova iza lidera i četiri iza današnjeg rivala. U drugom meču poslednjeg termina za 2013. Totenhem je pobedio Stouk 3:0.

Ranije tokom dana Arsenal je obezbedio prvo mesto na polusezoni.

Liverpul je u uzbudljivom meču na Stamford Bridžu poveo već posle tri minuta, kada se Martin Škrtel najbolje snašao u gužvi pred Čehovim golom, i postigao 1000. gol godine u Premijer ligi.
Beta/AP
„Plavi“ su odmah krenuli u napade, predvođeni odličnim Davidom Luizom, koji je kontrolisao sredinu terena, i rezultatski se vratili pogotkom Edena Azara u 18. minutu – Belgijanac je iskoristio odbitak posle Oskarovog šuta i sa 20 metara postigao atraktivan gol.

Posle pola sata igre Branislav Ivanović, koji je malo pre toga dobio žestok udarac, ali ostao na terenu i imao jednu odličnu intervenciju, morao je daustupi mesto Ešliju Kolu, povratniku na teren posle posete Arsenalovoj zabavi pre desetak dana.

Samjuel Eto'o, koji je načinio faul iz kojeg je Liverpul poveo, iskupio se u 34. minutu – Oskar mu je dodao loptu (dobiće asistenciju i za prvi gol), a njegov udarac nije uspeo da zaustavi Simon Minjole. Belgijski golman je briljirao na startu sezone i pre Suaresovog povratka na tern bio najzaslužniji za dobar start uz Danijela Staridža, ali u poslednjih mesec dana često greši.
Beta/AP
Liverpul je do poluvremena imao probleme, jer je Čelsi potpuno zatvorio Suaresa, a najbolju priliku za gol imao je Džo Alen, koji još nije dao gol u crvenom dresu. On će takođe zbog povrede morati napolje (priliku dobio tinejdžer Bred Smit,debitant rođen u Australiji), a malo pre toga Sako posle prekida pogađa glavom prečku.

Suares je u dva navrata probao da iznudi penal, prvi put mnogo realističnije nego u drugom pokušaju (mržnja Kopa prema Hauardu Vebu sigurno će nastaviti da raste), a Fernando Tores je malo po ulasku na teren napravio slalom kroz odbranu i onda šutirao u golmana.
Beta/AP
Na Vajt Hart Lejnu Totenhemu je trebalo dugo da slomi otpor Stouka, sve dok u 35. minutu Šokros nije rukom zaustavio šut Adebajora. Četvrti put u sezoni penal koristi Soldado za 1:0 na poluvremenu.

Meč je prelomljen sredinom drugog dela, kada su u samo četiri minuta dva lepagola postigli Musa Dembele i Aron Lenon. Spursi su dostigli Mančester Junajted, zaostaju po dva boda za Liverpulom i osam za liderom Arsenalom.

Za engleske fudbalere pauze nema, sledećekolo igra se već prvog januara.