Brazil – Švajcarska 1:1 (1:0)

Reprezentacije Brazila i Švajcarske odigrale su nerešeno 1:1 u svom prvom meču Grupe E na Svetskom prvenstvu u Rusiji.

Kutinjo 20 – Zuber 50
  BRA   SUI
  1 : 1
KRAJ. Švajcarska izvlači bod Brazilu!

Getty images
Deset faulova
Toliko je puta Nejmar oboren tokom utakmice.
90+2 Miranda pored gola!
Lopta posle prekida dolazi do Mirande, a on sa 17, 18 metara šutira iz sve snage, ali je lopta samo prozujala pored stative gola Švajcarske.
Firmino posle promašaja

90' Kakav promašaj Firmina!
Nejmar je posle faula nad njim centrirao u šesnaesterac, tamo je bio Firmino koji je neometan šutirao glavom, ali je promašio strašno dobru priliku za gol.
88' Jalovi napadi Brazilaca
Vilijan ubacuje sa desne strane loptu do penala, tu je utrčao Nejmar, ali je glavom šutirao niti dovoljno jako, nit dovoljno precizno pa je Somer bio siguran na golu.
Miranda: Ma da li je moguće?!

Tanjug / AP Photo/Darko Vojinovic
85' Loš prijem, propuštena šansa
Nejmar šalje loptu u sredinu kaznenog prostra za Firmina, ovaj je prihvata, ali ne uspeva da primi loptu Firmino i propušta jako dobru šansu.
Je l' svi igramo odbranu? Svi!
Zuber faktor
81' Firmino kaže "Stigao sam!"
Firmino dobija loptu u kaznenom prostoru i šutira, ali lopta ide preko gola, a Firmino odmah kreće u petoj brzini.
80' Firmino poslednji adut Brazilaca u napadu
Ulazi i Roberto Firmino kao poslednja nada u napadu Brazila umesto Gabrijela Žezusa. Pre toga je selektor Tite zamenio oba svoja zadnja vezna, pa je umesto Paulinja ušao Renato Augusto, a umesto Kasemira Fernandinjo.

Na drugoj strani, Zakarija je zamenio Behramija, a Embolo Seferovića.
Sudija, vidi čoveče da je bio faul
Nejmar objašnjava glavnom sudiji Ramosu da je Zuber kod gola napravio faul pre nego što se oslobodio svog čuvara i dao gol.

74' Žezus pada, Brazilci traže penal!
Žezus je ušao u kazneni prostor okreće fintom Akanđija, ovaj ga je držao rukama, Brazilac je pao, ali je meksički sudija pokazao da se igra nastavi.
73' Probao i Džemaili
Džemaili dobija loptu od Šaćirija u sredini i šutira ali Alison brani.
Švajcarci imaju jasnu metu

70' Šut Kutinja iiiiiii uhhhh, umalo gol!
Kutinjo prima loptu u kaznenom prostoru, spušta je grudima i šutira pored gola. Nijanse su odlučivale da Kutinjo bolje zahvati loptu i pogodi malu mrežu.
69' I Behrami dobija žuti zbog Nejmara
Novi žuti karton zbog starta nad Nejmarom, ovog puta ga dobija Valon Behrami.
66' Brazilci se ispucavaju
Šut Fernandinja sa distance, pa dva udarca Vilijana. Brazilci sve nestrpljiviji da daju gol.
65' Švajcarci ne biraju sredstva
Šer dobija žutir karton zbog povlačenja Nejmara za dres sa leđa. Brazil dobija slobodan udarac.
59' Kasemiro isprobava "praćku"
Kasemiro šutira sa distance, ali lopta ide iznad gola.
Švajcarci u transu
Slavlje igrača Švajcarske posle izjednačujućeg gola. Brazilci su tražili faul Zubera.

56' Brazilci se razmrdali!
Kutinjo šutira sa distance, pa Nejmar iz kaznenog prostora, Brazilci pokazuju da mogu da priprete kada hoće. Ali sada naspram sebe imaju raspoloženije Švajcarce.
Gol Zubera

50' GOOOOOOOOOL! Zuber poravnava!
Korner za Švajcarce, dobar centaršut, Zuber ostaje neometan na pet metara i zakucava glavom loptu u mrežu "Selesaa" za 1:1. Gol možda ide i na račun golmana Alisona koji nije izašao da pokrije taj deo prostora.
47' Kasemiro "požuteo" zbog Džemailija
Kasemiro oštro startuje na Džemailiju i dobija prvi žuti karton za Brazil. Prvi za Švajcarce je u prvom delu igre dobio Lihtštajner zbog starta na Nejmaru.
46' Počelo je šutem Švajcaraca
Prvi pokušaj u drugom poluvremenu za Švajcarce, sa distance i neprecizno.
Rio slavi
Navijači na ulicama Rio de Žaneira navijaju za Brazil protiv Švajcarske

Tanjug / AP Photo/Leo Correa
Ušla?! Ne!
Šansa Tijaga Silve u nadoknadi prvog dela igre.

Raspucana LaLiga
Gol prvotimca Barselone je ukupno 12. gol koji su na ovom prvenstvu dali igrači iz španske LaLige.
Jeste Kutinjo majstor, ali glasaćemo za Kolarova
Najbolji na "petoparcu", a dali najviše golova van 16
Poluvreme
Brazil deluje moćno u prvom poluvremenu, a ono što deluje još impresivnije je što Brazilci kao da ne igraju punom snagom.
45+1' Strašna prilika za Silvu!
Korner za Brazilce posle pokušaja centaršuta Marsela u smiraj prvog dela igre. Tijago Silva se ubacuje, beži defanzivcima Švajcarske i glavom "tuče" snažno po lopti, ali ona ide malo iznad gola.
43' Probao je Šaćiri da centrira
... ali Brazil u odbrani ima zid.

42' Kada Brazilci povedu loptu, svaki put je opasno
Koliko brzo i sigurno na lopti deluju Brazilci to deluje nestvarno. Lopta je stigla do Žezusa posle samo nekoliko dodavanja, a da je bio pribraniji, mogao je da prođe svog čuvara i izađe jedan na jedan s golmanom.
Ne možete izbeći smrt, poreze i...
38' Šta si probao druže?
Švajcarci posle greške Marsela povlače kontru koju vuče Lihtštajner, pušta loptu do Seferovića, a ovaj je prihvata loše, kao da nije znao ni da li da dribla, ili da je vrati.
Nejmara Švajcarci ne štede

Majstorija, šta drugo reći...

33' Žezus u dobroj šansi
Brazilci iz kornera pronalaze Žezusa na drugoj stativi, ali napadač Mančester sitija ne uspeva dobro da zahvati loptu glavom iako je bio u dobroj poziciji.
32' Nervozni Lihtštajner i prvi korner za Brazil
Lihtštajner faulira Nejmara, udara ga u lice i Brazil dobija slobodan udarac sa oko 25 metara. Umesto šuta, Marselo je centrirao, Seferović je izbacio van a Brazil je dobio prvi korner na meču.
30' Brazilci popustili 'gas'
Švajcarci u poslednjih pet minuta drže loptu u posedu, ali ne uspevaju da dođu do gola Alison Bekera. POsed je u korist Brazila bio i 64:36 u prvih petnaestak, dvadeset minuta, sada je 53:47 za "Selesao".
Baš ovako je izgledalo
11
24' Švajcarci bezopasni
Prvi korner za Švajcarsku posle 25 minuta igre. Švajcarci ne uspevaju da zaprete, Seferović je odsečen, a Brazil ima munjevitu ofanzivu.
Kutinjo slavi gol

20' GOOOOOOOOL! Kutinjo!
Kutinjo iskosa levo sa ivice kaznenog prostora šutira savršeno i fantastičnim golom od stative pogađa za 1:0 u korist Brazila. Neverovatan gol.
18' Brazilci napadaju po levoj strani
Brazil opet prolazi po levoj strani, već treći put sa ove strane stvaraju ozbiljnu opasnost i guraju loptu do peterca, ali ne uspevaju za sada da to iskoriste.
14' Spas u živom zidu
Slobodan udarac za Brazil ne koristi Nejmar, Švajcarci su uspeli da izblokiraju udarac.
Kiks koji Švajcasku nije koštao

Tanjug / AP Photo/Felipe Dana
11' Kakva šansa za Paulinja!
Brazilci vrhunski prebacuju loptu s jedne na drugu stranu. U jednom trenutku ona sa leve gol aut linije prolazi Šaru kroz noge i dolazi do Paulinja na petercu, a on šutira tik pored stative gola Švajcarske.
Molim te Bože...

8' Visoki presing Švajcaraca
Pritiskaju Švajcarci Brazil već na polovini "Selesaa" znajući da ako im ostave prostor, napravili su grešku u startu.
6' Oštro sa Nejmarom
Granit Džaka je već pri jednom od prvih kontakta Nejmara sa loptom odigrao "u meso" i oborio Brazilca. Prošao je bez javne opomene, ali nema sumnje da Sesar Ramos neće isto gledati i u sledećoj situaciji.
3' Džemaili u šansi!
Blerim Džemaili dobio je loptu sa desne strane od Đerdana Šaćirija i u padu šutirao. Isprva se činilo kao dobra pozicija, ali je lopta otišla preko gola. Beležimo prvu šansu na utakmici za Švajcarsku.
Karlosov "džoker"
Roberto Karlos je VIlijana izdvojio i rekao da će biti najbolji igrač na Svetskom prvenstvu uz Nejmara.

Kad fudbal spaja

Brazilci su "najgori" protivnik na startu
Brazil je pobedio u 16 od 18 utakmica na startu Svetskih prvenstava. Poslednji put je u prvom meču prvenstva "Selesao" izgubio još 1934. godine od Španije 1:3. Sreća pa smo prvo igrali sa Kostarikom.
"Imam dobar osećaj"
Kao što "Orlove" na Mundijalu prati naš najbolji teniser Novak Đoković, tako i Švajcarce prati Rodžer Federer koji je u subotu rekao, "imam dobar osećaj za ovo Svetsko prvenstvo".

Brazilci znaju kako se osvajaju trofeji
Najčešća formacija na prvenstvu?
Brazilci stižu na stadion
Četiri jezika, jedan tim
Sastavi ekipa
Brazil (4-2-3-1): Alison – Silva, Miranda, Danilo, Marselo – Kasemiro, Paulinjo – Vilijan, Kutinjo, Nejmar – Žezus. Selektor: Tite

Švajcarska (4-2-3-1): Somer – Lihtštajner, Akanđi, Šar, Rodriges – Džaka, Behrami – Džemaili, Šaćiri, Zuber, Seferović. Selektor: Vladimir Petković

Rostov
stadion: Rostov Arena
broj gledalaca: 45.000
sudije: Sesar Ramos (Meksiko), pomoćni Marvin Torentera (Meksiko), Migel Ernandes (Meksiko), Džon Piti (Panama)