Grupa F: Hrvatska – Belgija 0:0, Kanada – Maroko 1:2 (1:2)

Poslednje kolo Grupe F: Hrvatska – Belgija 0:0, Kanada – Maroko 1:2 (1:2).

Pratimo rasplet u Grupi F u kojoj su Hrvatska, Belgija, Maroko i Kanada.
Sve je rešeno u G grupi
Hrvatska - Belgija 0:0, Kanada - Maroko 1:2 (1:2).

Maroko prvi u grupi, Hrvatska druga. Oni idu u osminu finala.
90' Kraj! Hrvatska je prošla dalje!
90' Malerozni Lukaku
Šta promašuje Lukaku! Treća prilika koju nije pretvorio u gol.

Kao da je začaran belgijanac, mogao je Hrvate da pošalje kući!
87' Promašaj Lukakua!
Kakva šansa za Belgiju!

Lopta je pogodila Lukakua u koleno, bio je na svega dva metra od gola, baš ga neće gol!
85' Belgijanci se bude?
Nekoliko minuta u kojima su Belgijanci pred golom Hrvatske. Imaju li snage?
81' Inicijativa Hrvatske
Lopta je sada više u nogama tima Hrvatske. Opsedaju kazneni prostor Belgije.

Ako ostabe ovako, Hrvatska ide dalje, ali kao druga u grupi.
79' Pokušaj Vertongena
Jan Vertongen je skočio dobro posle kornera, zahvatio loptu glavom, ali je izblokiran.

72' Kanada pogodila prečku!
Uh kakve dve prilike u istom napadu Kanade!

Hačinson je prvo pogodio prečku, da bi na odbijenu loptu natrčao Alister Džonson, šutirao je preko gola!
72' Dve izmene u Belgiji
Džeremi Doku i Juri Tilemens ideu na teren u timu Belgije.

Izašli su Janik Karasko i Leander Dendonker.
68' Šut Modrića
Pokušao je iskusni Luka Modrić, ali Kurtoa se nije dao iznenaditi.
Veliki promašaj Lukakua
67' Žuti za Dendonkera
Opleo je Belgijanac Liander Dendonker po nogama Kovačića, zaslužio je žuti karton.
65' Izmene i u timu Hrvatske
Dalić je rešio da promeni dva igrača.

Umesto Livaje i Kramarića na terenu su Bruno Petković i Mario Pašalić.
62' Tri izmene u Kanadi
TRostruka izmena u Kanadi. Izašli su Mark Kaje, Sajl larin i Sam Adekugbe, a ušli Atiba Hačinson, Džonatan Dejvid i Ismael Kone.
62' Opet Lukaku!
Ma neverovatno!

Lukaku je sa pet metara glavom prebacio gol, ali je njegova sreća što je lopta pre centaršuta De Brujnea prešla gol aut liniju.
60' Lukaku - stativa!
Kakav zicer za Belgiju!

De Brujne je proigrao Karaska, Livaković je izblokirao njegov udarac, a na odbijenu loptu je natrčao Lukaku i sa šest metara pogodio stativu!
59' Dejvis, ništa
Alfonso Dejvis je sada mogao da uradi nešto više u napadu Kanade. Međutim, loše je šutirao. Bio je vrlo neprecizan!
58' Izmena u Belgiji
Umesto Trosara u timu Belgije je na terenu Torgan Azar.
58' Sosa, centaršut ili šut?
Borna Sosa je pokušao da ubaci loptu pred gol, ali čini se da je to više delovalo kao šut. Kurtoa je ipak bio oprezan.
54' Pokušaj Brozovića, pa Modrića
Dva udarca ka golu Hrvatske.

Dlanove Kurtoe zagrejao je ozbiljno Marselo Brozović, potom je pokušao i Modrić. Golman Belgije je za sada veoma siguran.
46' Lukaku u igri
Umesto Driesa Mertensa u timu Belgije u drugom poluvremenu igra Romelu Lukaku.
49' Sjajni Kurtoa!
Prilika za Hrvatsku!

Pokušao je Mateo Kovačić, bio je to dobar udarac sa 15 metara, išla je lopta pod prečku, ali Kurtoa je vrhom prstiju odbio i sprečio gol!
Počelo je drugo poluvreme!
Poništen treći gol Maroka
Poluvreme
Završeno je prvo poluvreme na oba stadiona!

Hrvatska - Belgija 0:0, Kanada - Maroko 1:2.
45+3' Poništen gol Maroka!
En Nesiri je pogodio mrežu Kanade, ali je Hoilet bio najbliži Borjanu, pa je sudija poništio gol Maroka!
45' Četiri i pet minuta nadoknade
Toliko će se još igrati u prvom delu meča Hrvatske i Belgije. Nema golova.

Minut više za nadoknadu na meču Kanade i Maroka.
Gol Kanade
41' Gooooool!
Autogol Najefa Aguerda, Kanada je smanjila prednost Maroka na 1:2!

Nespretna intervencija defanzivca Maroka, pokušao je da skrene loptu u korner, ali nije to bilo dobro.

39' Marokanci ne posustaju
Centaršut Bufala, u poslednji čas reaguje odbrana Kanade.
33' Udarac Livaje
Livaja je zahvatio loptu glavom posle centaršuta Sose sa leve strane, šalje loptu preko prečke.

Dobar napad Hrvatske.
29' Mirno na meču Hrvata i Belgije
Posle one sporne situacije, nekako se sve smirilo u meču Hrvatske i Belgije.

Deluju oprezno i jedni i drugi.
Gol En Nesirija
23' Gooool!
Jusef en Nesiri postiže drugi gol za Maroko!

Hakimi je asistent, En Nesiri pored dva igrača šutira iskosa i pogađa mrežu Borjana!

21' Uzalud protesti
Protestovali su igrači Hrvatske, engleski sudija je odlučio kako je odlučio. Biće ovde još mnogo posla za njega, to je sigurno.
Poništen penal za Hrvate
18' Ništa od penala!
Tejlor je dosudio ofsajd! Nema penala za Hrvatsku!
16' VAR proverava...
Da li je penal ili ne? Tejlor čeka odluku....

Ide sam da proveri da li je posle prekida koji je izveo Modrić bilo ofsajda.
15' Penal za Hrvatsku!
Faul nad Kramarićem od strane Karaska, Tejlor je dosudio penal za Hrvatsku!

13' Promašaj Mertensa!
Kakva prilika za Belgiju!

De Brujne je povukao kontru, pravovremeno je dodao Mertensu koji sa 12-13 metara šutira preko gola!
11' Pokušaj Karaska
Dobar nalet Belgije, pokušao je Janik Karasko, izblokiran je. Bilo je opasno po gol "vatrenih".
Gol Zijeha
4' Goooool!
Maroko vodi!

Velika greška Borjana, Hakim Zijeh je postigao gol za Maroko!

1' Perišić pripretio
Prvi napad Hrvata na susretu i odmah šansa!

Perišić je pokušao da iznenadi Kurtou, za malo je bio neprecizan!

Sve je spremno za rasplet u G grupi
Za koji minut počinju poslednji mečevi trećeg kola u G grupi.

Hrvatska - Belgija, Kanada - Maroko.
Al Smuđa
Selektor Belgije Roberto Martines
Ne igramo kako želimo, to je možda zbog težine koju nosimo. Poslednja dva meèa odigrali smo kao da imamo previše toga da izgubimo. Ne radi se o nedostatku kvaliteta. Plašili smo se poraza. Nemamo više šta da izgubimo. Idemo na pobedu protiv Hrvatske, to æe da bude naš novi poèetak na ovom Mundijalu
Selektor Hrvatske Zlatko Dalić
Odluèujuæa utakmica je ispred nas, protiv druge ekipe sveta sa Fifine liste. Sjajna su reprezentacija, sigurno da smo mogli da biramo ne bi izabrali da ta utakmica odluèuje. I njima je kljuèna utakmica i neæemo se zavarati sa njihovim nešto slabijim igrama. Neæe biti lagano, neæemo igrati na bod jer takva igra uvek donese nešto loše.
Piksi i Mitar pred medijima
Pres konferenciju Srbije možete da pratite

OVDE
U međuvremenu...
@tntsportsar

PUFFF, MIRÁ ESA HINCHADA 😍 Agüero, Batistuta, Sorín, Cambiasso, Zanetti y Crespo a más no poder alentando a la Selección Argentina 🇦🇷 📹 jpsorin6

♬ sonido original - tntsportsar
Francuska se žali zbog poništenog gola
Fudbalski savez Francuske žaliće se FIFA zbog poništenog gola u završnici utakmice protiv Tunisa, u trećem kolu Grupe D na Svetskom prvenstvu.

Francuska je u sredu izgubila od Tunisa 1:0, u poslednjoj utakmici grupne faze Mundijala u Kataru, ali je uprkos tome kao prvoplasirana prošla u osminu finala.

U osmom minutu nadoknade vremena Antoan Grizman postigao je gol, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.
Ronaldo propustio trening
Portugalski reprezentativac Kristijano Ronaldo propustio je trening sa ekipom uoči utakmice protiv Južne Koreje, u trećem kolu Grupe H na Svetskom prvenstvu.

Ronaldo nije neizvestan za utakmicu protiv Južne Koreje, ali bi selektor Fernando Santoš mogao da ga odmori pošto se ekipa već plasirala u osminu finala i potreban joj je bod u petak kako bi osvojila prvo mesto u grupi.

Utakmicu koja se igra u petak od 16 časova propustiće Otavio, Danilo Pereira i Nuno Mendeš, preneo je Jurosport.

Ako Portugal osvoji prvo mesto u grupi, u osmini finala igraće protiv drugoplasirane ekipe iz Grupe G u kojoj su Brazil, Švajcarska, Kamerun i Srbija.

Svetski mediji spekulisali su prethodnih dana da bi Ronaldo mogao da pređe u saudijski Al Nasr, ali 37-godišnji fudbaler neće doneti odluku sve dok učestvuje na Svetskom prvenstvu.

Navodi se da bi Ronaldo primao godišnju platu od gotovo 200 miliona evra do 2025. godine, ali da problem predstavljaju sponzorski ugovori pa još nije postignut konačan dogovor.
Ščensni se kladio sa Mesijem
Problem za Švajcarsku
Dan uoči meča odluke sa Srbijom, Švajcarci imaju ogromne kadrovske probleme.

Danas na Mundijalu
Na Svetskom fudbalskom prvenstvu u Kataru, danas će biti odigrani mečevi trećeg kola u grupama F i E.

U grupi F od 16 sati će igrati Hrvatska i Belgija, odnosno Maroko i Kanada. Hrvatska je prva na tabeli sa četiri boda, isti broj bodova ima Maroko na drugoj poziciji, Belgija je treća sa tri osvojena boda, a Kanada je poslednja bez osvojenih bodova.

U grupi E od 20 časova će igrati Japan-Španija i Nemačka-Kostarika. Španija je prva na tabeli sa četiri boda, Japan i Kostarika imaju po tri osvojena boda, dok je Nemačka poslednja sa jednim bodom.