Odbojka

Subota, 05.09.2015.

10:10

Odbojkašice jedna pobeda deli od Rija!

Srpske odbojkašice nalaze se na korak od plasmana na Olimpijske igre u Rio de Žaneiru, pošto su pretposlednjem kolu Svetskog kupa pobedile Keniju.

Izvor: JT

Autor: JT

fivb.org

Izabranice Zorana Terzića su slavile protiv Kenije sa 3:0, po setovima 25:11, 25:14, 25:19, posle 65 minuta igre.

Reprezentacija Srbije je tako došla do devete pobede u Svetskom kupu, na kojima imaju prvu šansu za plasman u Riju.

Osmu uzastopnu, a šestu maksimalnu pobedu zabeležile su izabranice Zorana Terzića protiiv Kenije, u meču u kojem se pobednik znao od početka. Terzić je pružio šansu svim igračicama i one su rutinski odigrale i zabeležile očekivan trijumf.

Meč protiv Kenije počela je postava Ognjenović, Bošković, Rašić, Stevanović, Nikolić, Mihajlović i libero Popović, a igrale su i Bjelica, Buša, Ćebić, Malešević, Veljković, Živković i Mina Popović.

Povela je Srbija sa 3:0, pa 6:1 i 8:3, a Kenijke su smanjile na 8:5. Posle vođstva od 11:5, Srbija je serijom 8:0 povećala na 19:6. Do kraja seta Kenijke su osvojile još pet poena za konačnih 25:11.

U drugom setu se na početku igralo poen za poen do 4:4, kada je Srbija povela sa 6:4, a posle 6:5 i sa 12:5. Kako je set odmicao, tako se i povećavala razlika u korist Srbije, koja je vodila sa 15:6, 21:11, a set je završila sa 25:14.

Srbija je u trećem setu povela sa 1:0, a Kenija preokrenula na 3:1. Usledilo je izjednačenje, a zatim vođstvo Srbije od 6:4. Izjednačila je odmah Kenija, a zatim povela sa 8:7 na prvom tehničkom tajm- autu. Povele su Kenijke sa 9:7, a Srbija zatim napravila seriju od pet uzatopnih poena za vođstvo od 12:7. Vodila je potom Srbija sa 14:10, pa 19:13 i 20:14, a Kenija je smanjila na 20:16. Posle 21:16, Kenijke su osvojile dva poena i smanjile na 21:18. Sa tri vezana poena Srbija stiže do 24:18, da bi set dobila sa 25:19, a meč sa 3:0.

Jelena Nikolić, primač Srbije, proglašena je za najbolju igračicu meča.