Odbojka

Sreda, 17.12.2014.

22:10

KI: Jedinstvo palo u "zlatnom setu"

Odbojkašice Jedinstva nisu uspele da se plasiraju u osminu finala Kupa izazivača.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

One su u Staroj Pazovi, u revanš utakmici šesnaestine finala, izgubile od nemačkog tima Rote Raben Vilsbiburg u "zlatnom setu" sa 15:13.

Posle velike borbe susret je u regularnom delu završen pobedom Jedinstva sa 3:1 (25:20, 20:25, 25:21, 25:13).

U prvoj utakmici kod kuće Rote Raben je slavio rezultatom 3:0.

Po pravilima CEV za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda. U slučaju rezultata 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko su posle dve utakmice rivali izjednačeni po broju bodova, odmah po završetku druge utakmice igraće se "zlatni set" do 15 poena.

Rote Raben Vilsbiburg će u osmini finala Kupa Izazivača 2015. igrati protiv Linamar Bekeščabe iz Mađarske, za koju igraju Lana Dabić i Ivana Radonjić.