Odigrana su tri meča drugog kola "Wiener Stadtische“ lige za odbojkašice a pobede su ostvarile Vizura, Kraguj i Dinamo.

Izvor: MN

Autor: MN

Vizura je sa 3:0 pobedila Crvenu zvezdu (25:20, 25:22, 25:12).

Posle Superkupa u Lajkovcu, Vizura je i drugi put u sezoni lako i ubedljivo porazila Crvenu zvezdu, posle samo tri seta i 69 minuta igre.

Novobeograđanke su bile bolje u svim elementima igre, a izdržale sui pritisak u drugom setu, kad su "crveno-bele“ imale prednost.

Dinamo je protiv Tenta ostvario sva tri boda (30:28, 25:15, 20:25, 25:17). Dinamo je ostvario veliki trijumf u prvom meču u novoj sezoni pred svojim navijačima. Posle sjajne igre u Šumicama protiv Crvene zvezde, Pančevke su bile još bolje u duelu sa Obrenovčankama.

Kraguj je ostvario prvi trijumf u elitnom rangu i to nad ekipom Kolubare sa 3:0 (25:15, 25:12, 25:8) za 58 minuta. Kragujevčanke su opravdale ulogu favorita protiv veoma mladog tima Kolubare, koja je u goste stigla sa sedam igračica.

Preostala dva meča igraju se u nedelju, beogradski Radnički dočekuje Jedinstvo, a NIS Spartak ekipu Železničara.