Odbojka

Ponedeljak, 18.07.2011.

09:12

Juniori četvrti put prvaci Balkana

Srpski juniorski odbojkaši osvojili su titulu prvaka na Balkanskom prvenstvu u Kruševu, u Makedoniji.

Juniori su tako Srbiji doneli četvrtu zlatnu medalju na Balkanskim prvenstvima u ovoj godini.

Dve kadetske i dve juniorske selekcije su na 20 utakmica ostvarile 20 pobeda, uz samo četiri izgubljena seta na sva četiri prvenstva.

Srbija je u nedelju, u finalu, savladala Bugarsku sa 3:1, po setovima 28:26, 21:25, 27:25 i 25:20, posle 102 minuta igre.

Pored titule prvaka Balkana, juniori Srbije su osvojili i četiri pojedinačne nagrade. Aleksandar Atanasijević, kapiten i korektor Srbije, poroglašen je za najboljeg igrača (MVP) i najboljeg napadača prvenstva, Nikola Jovović je najbolji tehničar, a Uroš Kovačević najbolji primač šampionata.

Srbiji je titula u Kruševu četvrta od 2002. godine, a uz četiri zlata osvojena su i tri srebra i jedna bronza.