Odbojka

Petak, 27.08.2010.

23:42

Odbojkaši ubedljivi u Španiji

Odbojkaška reprezentacija Srbije pbedila je Španiju rezultatom 3:0 (25:23, 25:17, 25:20) u prvoj od dve prijateljske utakmice u Torehon de Ardosu.

Mečevi se igraju u okviru priprema za Svetsko prvenstvo koje počinje krajem septembra u Italiji.

Srpski odbojkaši su dominirali tokom čitavog susreta. Najjači otpor domaćin je pružio u prvom setu, iako Igor Kolaković nije slao na teren Grbića, Miljkovića, Janića i Samardžića.

Po završetku regularnog toka, treneri su dogovorili odigravanje dodatna dva seta, koja je domaćin rešio u svoju korist sa 25:18 i 15:11.

Drugi meč na programu je u subotu 28. avgusta od 19 časova, a povratak u Srbiju u nedelju pre podne.

Srbija Kovačević 15, Janić, Petković 4, Terzić 4, Stanković 10, Samardžić, Grbić, Nikić 9, Rašić 3, Miljković, Starović 23, Petrović 4, Podraščanin 3, Rosić.
Španija: Seviljano 6, Noda 16, Ernan 2, Fernandez 11, Garsija Tores 3, Perez 7, Sausedo 11, Rodrigez 2, Salas 2, Rokamora 5, Subijela 5, De Amo 1, Palharini, Ljenas.