Odbojka

Petak, 23.07.2010.

08:55

Odbojkaši poraženi od Brazila

Odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od Brazila sa 3:2, po setovima 21:25, 25:22, 18:25, 25:20 i 16:14 u 2. kolu E grupe Finalnog turnira Svetske lige.

Utakmica je trajala 120 minuta i posmatralo ju je 6.500 gledalaca u dvorani Orfeo Superdom.

Srbija je imala prednost od 2:1 u setovima, ali su Brazilci uspeli da preokrenu rezultat i da obezbede plasman u polufinale turnira.

Početak meča pripao je Brazilcima, ali su se srpski odbojkaši konsolidovali i poveli sa 1:0. U drugom setu Srbija je bezuspešno jurila prednost Brazila, dok je u trećem setu viđena možda i najbolja igra Srbije u ovom meču, pogotovo u završnici, kada se lomio rezultat. U četvrtom setu, ista slika kao u drugom, pa je pobednik odlučen u taj – breku. Brazil je vodio od početka i imao prednost od 11:8, kada je usledilo izjednačenje. Igralo se poen za poen, a Brazil je ipak, iskoristio drugu meč loptu za pobedu i plasman u polufinale.

"Napravili smo previše servis grešaka u odlučujućem setu, ali smo i pored toga uhvatili rezultatski priključak. Imamo razloga za optimizam ukoliko protiv Argentine odigramo na istom nivou", poručio je selektor Igor Kolaković.

Srbija će u poslednjem, 3. kolu E grupe igrati protiv Argentine u subotu, 24. jula od 02,00h po našem vremenu.

Srbija: N. Kovačević, Janić (14), Petković (4), Terzić (1), Stanković (12), Nikić (14), Mitić, Dokić, Starović (16), Petrović, Podraščanin (15), Rosić. Treneri: Igor Kolaković i Željko Bulatović.

Brazil: Bruno, Sidao (14), Visoto (20), Žiba (8), Muriljo (13), Teo (2), Tijago, Rodrigao (6), Lukaš (1), Marlon (1), Dante (7), Mario. Treneri: Bernardo Rezende i Roberlej Leonaldo.