Odbojka

Petak, 07.05.2010.

22:34

Odbojkaši slavili protiv Makedonije

Odbojkaška reprezentacija srbije pobedila je BJR Makedoniju u prijateljskoj utakmici sa 3:1, po setovima 25:20, 25:27, 25:14, 25:16.

Izvor: JT

Autor: JT

Po završetku regularnog toka utakmice u dvorani Sportskog centra “Šumice” treneri reprezentacija Igor Kolaković i Svetislav Pejica su se dogovorili da se odigra i peti set koji su Makedonci rešili u svoju korist sa 25:21 za 20 minuta.

U prvom setu prvog od dva prijateljska meča između Srbije i Makedonije viđena je izjednačena borba, u kojoj je Srbija ipak stigla do vođstva od 1:0. U drugom setu, izabranici Igora Kolakovića su prokockali tri poena prednosti u finišu (23:20) i čak dozvolili Makedoncima da prvi stignu do set lopte, a zatim i do izjednačenja na 1:1. U trećem i četvrtom setu, angažovanijom i kvalitetnijom igrom Srbija je rutinski stigla do trijumfa.

Srbija i Makedonija će se sastati ponovo u subotu od 15 časova u Smederevu.

Srbija – Makedonija 3:2 (25:20, 25:27, 25:14, 25:16)
Srbija: U. Kovačević 5, Ivović 3, Janić 3, Petković 3, Terzić 14, Nikić, Mitić, Rašić 8, Dokić 8, Atanasijević 20, Vemić 2, Petrović 13, Ilić, Radović 9, N. Čubrilo 3. Treneri: Igor Kolaković i Željko Bulatović.
Makedonija: Stevovski, Gj. Gjorgijev 1, Josifov 10, N. Gjorgijev 16, V. MIlev 5, Milkov 12, Simovski, Ristoski, Đorđevski 3, Mitev2, Trajčevski 4, Ginov, A. Milev 13, Zafirov 5. Treneri: Svetislav Pejica i Trajan Atanasov.