Odbojka

Četvrtak, 08.04.2010.

16:54

Pobeda juniora posle drame

Muška juniorska odbojkaška reprezentacija Srbije zabeležila je drugu pobedu na turniru D grupe druge runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izvor: NK

Autor: NK

Srbija je u četvrtak u Dunaujvaroši pobedila Belgiju sa 3:2, po setovima 29:27, 25:20, 21:25, 18:25 i 15:8, posle 124 minuta igre. Iako je vodila sa 2:0, naša selekcija je dozvolila Belgijancima da je vrate u meč i izjednače na 2:2, ali to je bilo sve što su uspeli da urade izabranici Stivena Vanmedegela.

U prvom setu se vodila izjendačena borba, ali su ipak Belgijanci imali minimalnu prednost, koju su održavali do finiša. Nisu iskoristili tri uzastopne set lopte, da bi izbranici Milana Žarkovića iskoristili drugu za vođstvo od 1:0 u setovima. Srbija je od početka drugog seta vodila i rutinski završila set za vođstvo od 2:0.

U trećem i četvrtom setu Belgijanci su od starta vodili i svi pokušaji junior Srbije da stignu tu prednost bili su bezuspešni. Belgija je izjednačila na 2:2 i o pobedniku je odlučivao peti set.

U odlučujućem setu, izabranici Milana Žarkovića su zaigrali silovito od starta i ostvarili prednost koju su uvećavali za konačnih 3:2.

Srbija će u trećem kolu D grupe igrati protiv Češke u petak od 17,00 časova. Plasman na šampionat Evrope izboriće samo pobednik grupe, dok će se drugoplasirana i trećeplasirana selekcija takmičiti u trećoj rundi kvalifikacija.

1. Srbija ................2 2 0 6:4 4
2. Belgija ..............2 1 1 5:3 3
3. Mađarska .........1 1 0 3:1 2
4. Grčka ................1 0 1 2:3 1
5. Rumunija .........1 0 1 1:3 1
6. Češka ................1 0 1 0:3 1