Odbojka

Subota, 21.11.2009.

23:47

Pobeda Spartaka, Smederevo na dnu

Odbojkaši Spartaka iz Ljiga savladali su Smederevo rezultatom 3:1 (25:23. 25:21, 19:25, 25:18) u poslednjem meču sedmog kola Viner štediše lige Srbije.

Ljižani, inače debitanti u Super ligi, prvi put su slavili u gostima i to protiv tima za koji se pretpostavljalo da će im biti najveći konkurent u borbi za opstanak. Od početka meča raspoloženi igrači Milivoja Radisavljevića su nametnuli svoj ritam, u kojem se Smederevci nisu baš najbolje snalazili.

Prilično uzbudljivo bilo je u prvom setu, ali su gosti ipak imali čvršće nerve. Gotovo sve vreme Spartak je vodio, imao je minimalnu prednost, ali je Smederevo u završnici uspelo da dođe do izjednačenja (21:21). Ipak, gosti su uspeli da izdrže pritisak i da dobiju ovaj set – 25:23.

Ljižani su bili mnogo bolji u drugom setu, koji su dobili ubedljivo, a Smederevci su takođe lako dobili treći. Ipak, nisu imali snage za preokret, jer su gosti odigrali sjajno u četvrtom periodu, posebno u bloku.

Smederevo – Spartak (Ljig) 1:3 (23:25, 21:25, 25:19, 18:25)

Smederevo: I. Petrović, Vujović 8, Pešut 8, Pejović 10, S. Stevanović 11, Đorđević 1, Mi. Stevanović 5, Ma. Stevanović (libero), Baćo 4, P. Petrović, Nikolić 12, Kuburović 1. Trener: Dragan Tadić.
Spartak: Pržić, Kostić 1, Perić 16, Stevović, Milošević 7, S. Ilić 9, Kovačević (libero), U. Ilić, Kalanj 5, Spasojević, Nićiforović 12, Poznić 14. Trener: Milivoje Radisavljević.