22:10

Pobeda Srbije posle maratona

Izvor: Željko Čačija

Autor:Željko Čačija

Odbojkašice Srbije pobedile su Rumuniju 3:2, po setovima 25:27; 23:25; 25:22; 25:15 i 15:11, u prvom kolu kvalifikacija za OI. Posle velike borbe u veoma teškom meču, naše devojke su gubile sa 2:0, ali su odličnom igrom uspele da se vrate i ostvare veoma bitnu pobedu za nastavak takmičenja. Meč je trajao 105 minuta. Najefikasnije u našem timu bile su Ivana Đerisilo i Jelena Nikolić sa po 20 poena.

Velika borba viđena je već u prvom setu. Pri rezultatu 15:15, Rumunija se serijom od četiri poena odvojila na 19:15. Do prve set lopte došle su pri rezultatu 24: 21. Naš tim se vratio serijom poena na servis Molnarove, ali je ipak na kraju bilo 27:25 za naše protivnice.

Naše devojke su dobro otvorile drugi set sa 4:1. Rumunke se vraćaju i na prvom tehničkom tajmautu Srbija je imala dva poena prednosti. Srbija je u nastavku seta imala osetnu prednost od 5 poena, 12:7. Ipak, na drugom odmoru prednost je iznosila samo 3 poena. Razlika se popela na 4 poena, pri rezultatu 18:14, a onda su naše devojke potpuno pale u igri. Jelena Nikolić je prednjačila u greškama, protivnice su je lako zaustavljale, a loša je bila i na prijemu, pa je došlo do izjednačenja 22:22. Naše devojke nisu uspele da se priberu i Rumunke su povele sa 2:0, pošto su slavile sa 25:23.

Prvi put na meču Rumunke su imale prednost na prvom odmoru, a do tada je bilo pravilo da ekipa koja ima tu prednost gubi set. Najveću prednost od četiri poena Srbija je imala na 22:18. Konačno je u seriju ušla Ivana Đerisilo i na kraju su Srpkinje slavile sa 25:22.

Odlično su reprezentativke Srbije počele četvrti set sa 3 :0 i 5:1, da bi se na tehnički odmor otišlo pri rezultatu 8:3. Rumunke se vraćaju na 8:6, posle sjajne igre u odbrani. Igralo se u serijama, ali je naša ekipa polako podizala prednost, koja je na kraju iznosila velikih 10 poena 25:15

Mnogo bolje su naše devojke igrale od protivnica i napravile sjajnu prednost od 10:5. Rumunke su prišle na 11:8, ali je bilo sve što su mogle u poslednjem setu, koji je završen rezultatom 15:11. za Srbiju 13:9 14:10 15:11

Srbija u četvrtak igra sa Hrvatskom u drugom kolu.