09:08

Drugi poraz Srbije na Svetskom kupu

Izvor: MR

Autor: MR

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije doživela je drugi poraz na Svetskom kupu u Japanu. Srbija je u 8. kolu izgubila od selekcije Poljske sa 3:2, po setovima 24:26, 25:23, 25:12, 19:25, 15:10 posle sat i 44 minuta igre.

Poljska je tako nanela težak udarac šansama Srbije da se nađe među prve tri ekipe i ostvari plasman na Olimpijske igre u Pekingu. Ekipa Poljske, koja je izgubila realne šanse za plasman na OI ostvarila je protiv Srbije tek treću pobedu u Japanu. S druge strane, Srbija sada ima učinak od 6-2, a predstoje tri izuzetno teška meča u finišu Svetskog kupa, protiv SAD-a (sreda), Brazila (četvrtak) i Kube (petak).

Prvi set pripao je srpskim odbojkašicama, iako su bile u stalnom zaostatku. Poljakinje su vodile sa 11:7, zatim 14:8 i 16:11. Srbija je uspela da smanji zaostatak, zatim sačuva jednu set loptu i na drugoj strani iskoristi prvu šansu za osvajanje seta, kada je poentirala Jelena Nikolić za 26:24.

U drugom setu potpuno obrnuta situacija. Srbija je brzo povela sa ubedljivih 6:0, vodila tokom celog seta, ali je na kraju izgubila posle preokreta Poljakinja u finišu, 25:23.

Umesto ubedljivog vođstva, ekipa Zorana Terzića izgubila je kontrolu nad utakmicom. Poljakinje su rutinski dobile treći set posle velikog pada u igri Srbije, koja se, međutim, vraća u četvrtom.

As Brižitke Molnar doneo je Srbiji vođstvo od 11:5, a ista odbojkašica predvodila je ekipu do pobede od 25:19 i šanse za pobedu u taj-brejku.

Ipak, ta šansa nije iskorišćena. Igrač utakmice Ana Podolec predvodila je Poljakinje do vođstva od 4:1, zatim 8:3 i 11:6, Srbija je uspela da smanji na 13:10, ali je to bilo sve od našeg tima.

Na Svetskom kupu slede dva dana pauze, a selekcije Srbije ponovo će se preseliti, ovog puta u Nagoju, gde u 9. kolu u sredu igra sa Sjedinjenim Američkim Državama.

Dvorana: Hokaido sportski centar. Gledalaca: 2.590. Sudije: Kim (Koreja), Salvatore (SAD).

Srbija: Nikolić 22, Majstorović, Brakočević 13, Molnar 20, Vesović, Ognjenović 2, Čitaković Djurišić 11, Isailović, Simanić, Nešović 1, Veljković 4, Ćebić (libero).

Poljska: Skovronska 17, Zenik (libero), Dženkijevič 7, Sliva, Podolec 28, Glinka 7, Bednarek, Sadurek 1, Rosner 3, Liktoraš 12, Savicka, Kačorovska.