Odbojka

Nedelja, 28.10.2007.

22:05

Odbojkašice preokretom do pobede

Srpske odbojkašice pobedile su ekipu Takefudži Bambu u četriri seta, u pripremnom meču za Svetski kup. Svetski kup počinje 2. novembra, Srbija na startu igra sa Korejom.

Srbija je počela sa postavom Ognjenović-Brakočević, Nikolić-Molnar, Čitaković-Isailović i liberom Ćebić. Ta sedmorka vodila je u samoj završnici 24:21, ali joj to nije bilo dovoljno da povede. Dve–tri vezane greške i domaćin je uspeo prvi da dođe do kapitalna dva poena razlike i vođstva i setovima.

Slična slika viđena je u drugom periodu, ali su se ovog puta uloge promenile. Odbojkašice Srbije dozvolile su razigranom domaćinu da povede 18:12, a kad je semafor pokazao 24:19, sve je mirisalo na ubedljivo vođstvo domaćina.

Ipak, pribrana Jelena Nikolić, smušene Japanke i malo sreće na strani plavih, bili su dovoljni da Srbija izjednači (24:24), potom spase još dve set lopte i na kraju as udarcem Molnarove stigne do izjednačenja.

U trećem setu, startna postava odigrala je još izvestan period, a onda je, pri rezultatu 10:8 za Srbiju, selektor načinio trostruku izmenu, promenio dijagonalu (ušle Simanić i Nešović), u vatru bacio i mladu Stefanu Veljković umesto kapitena Čitaković, što je donelo, pre svega mnogo bolju igru u odbrani, za koju domaćin nije imao kontra rešenje. Pri vođstvu Srbije od 22:16, zaigrala je na ovom meču i Jasna Majstorović, koja će odigrati i veći deo četvrtog perioda.

Ipak, u četvrtom setu, u kome su naše reprezentativke u potpunosti dominirale (vodile i 21:5), igrala je i Jovana Vesović (ušla umesto Molnarove), a u finišu meča, Terzić je izveo iz igre i najboljeg pojedinca susreta, Jelenu Nikolić, vratio na teren Jasnu Majstorovićeva, koja je uputila pravi rafal sjajnih servisa, koji su „ubili” i poslednju nadu domaćina da može do preokreta.

NIKOLIĆ 24 (38-20, 3 gr, 2 bl, 2 as, poz. prijem 70 %, perf. 50 % od 20 prijema, 1 gr), BRAKOČEVIĆ 13 (28-10, 4 gr, 1 izbl, 2 bl, 1 as, 2 sg), MOLNAR 14 (22-12, 2 gr, 1 izbl, 2 as, 2 sg, poz. prijem 68 %, perf. 54 % od 28 prijema, 4 gr), OGNjENOVIĆ 5 (3-1, 1 gr, 3 as, 1 bl), ČITAKOVIĆ 4 (10-3, 1 gr, 2 izbl, 1 as, 3 sg), ISAILOVIĆ 13 (15-7, 4 bl, 3 as, 1 sg), ĆEBIĆ (libero, poz. prijem 62 %, perf. 19 % od 16 prijema, 1 gr), Simanić 2 (1-1, 1 as), Nešović 1 (3-0, 1 gr, 1 as, 1 sg), Veljković 6 (4-4, 2 bl), Majstorović 3 (3 as), Vesović 1 (5-1, 1 gr, poz. prijem 50 % od 4 prijema, 1 gr).

U konačnom zbiru Srbija ima 15 as servisa i svega 11 grešaka iz tog elementa. Plave su odlično blokirale, osvojivši tako 12 poena. Procenat napada je 45% (13 grešaka), a prijema 65% (perfektan 43%).

Takefudži Bambu – Srbija 1:3 (27:25, 27:29, 18:25, 12:25)