Odbojka

Nedelja, 09.03.2008.

20:41

Poštar odbranio Kup

Odbojkašice Poštara 064 odbranile su trofej u Kupu Srbije. One su u finalu pobedile pančevački tim Dinamo Azotara rezultatom 3:1, po setovima 25:19, 25:15, 23:25, 25:20. Pred prepunom dvoranom Sport Eko Poštarke su osvojile peti kup u istoriji.

Domaća ekipa u potpunosti je dominirala u finalnom meču, a Dinamo je ozbiljan otpor pružio samo u trećem setu.

Posle dobre igre tokom prvog seta Poštar je dobio taj period relativno ubedljivo, ali je u drugom razlika bila još veća – Poštarke su veoma brzo stekle sedam poena prednosti i samo podigle tu razliku do kraja meča.

Treći set bio je izuzetno izjednačen, a posle velike borbe Pančevke su ga dobile.

Ipak, već na startu četvrtog seta bilo je jasno da neće biti preokreta, a u finišu je Poštar rutinski dobio set i meč.

Tri članice pobedničke ekipe dobile su pojedinačne nagrade za učinak na finalnom turniru, čiji domaćin je bio Poštar.

Najbolja primačica: Jasna Majstorović 064 (Poštar 064)
Najbolja blokerka: Milena Rašić (Dinamo Pančevo)
Najbolja tehničarka: Dijana Nenova (Poštar 064)
Najbolja igračica: Silvija Popović (Poštar 064)