Sportovi na vodi

Petak, 11.12.2009.

17:25

EP: Bronza za Lenđera!

Srpski plivač Ivan Lenđer osvojio je bronzanu medalju u trci na 100 metara leptir na prvenstvu Evrope u malim bazenima u Istanbulu.

Lenđer je distancu isplivao u vremenu 49 sekundi i 79 stotinki iza zlatnog Rusa Jevgenija Korotiškina koji je bio najbrži sa rezultatom 48,93 sekundi. Drugo mesto i srebrnu medalju osvojio je Slovenac Petar Mankoč sa 49,65 sekundi.

Prvu medalju za Srbiju na Evropskom šampionatu u Istanbulu donela je Nađa Higl, koja je osvojila srebrno odličje u trci na 200 metara prsno. Do odličja nije uspeo da stigne Čaba Silađi koji je završio je kao poslednji, deseti, u finalnoj trci na 100 metara prsno.