Rim, 1/4 finale: Đoković - Cicipas 4:6, 7:5, 7:5

Novak Đoković je u meču četvrtfinala na Mastersu u Rimu pobedio Stefanosa Cicipasa, 4:6, 7:5, 7:5.

Dobrodošli!
Grafika SofaScore

4:6, 7:5, 7:5 - Kraj meča!
Pobeda Đokovića!

Imao je 40:0, potom je Grk uspeo da spasi prvu meč loptu, ali ne i sledeću!

Velika, velika pobeda Đokovića. Bio je u gotovo izgubljenoj poziciji u jednom momentu, ali je sve uspeo da izdrži, vrati se u meč i slavi.

Od 17 časova igra sa pobednikom meča Sonego - Rubljov.
4:6, 7:5, 6:5 - Nova spašena brejk lopta!
Još jedan nestvaran gem pun preokreta.

Cicipas je imao brejk loptu posle dva izjednačenja, ali je Đoković bio odličan na mreži.

Dva poena za Novaka i sada vodi 6:5! Cicipas servira da ostane u meču.
4:6, 7:5, 5:5 - Ribrejk Đoković!
Kakav je ovo meč!

Uspeo je Novak da iskoristi drugu brejk loptu u ovom gemu i ostane u meču! Sada je 5:5. Neverovatan duel, jedan od najboljih u sezoni.
4:6, 7:5, 4:5 - Brejk Cicipas!
Stefanos dolazi do brejka posle sjajnog gema.

NIje iskoristio prvu šansu na 15:40, Novak je uspeo da smeč udarcem reši poen, ali je posle sjajne razmene u narednom, Novak pogrešio i sada Cicipas servira za pobedu.
4:6, 7:5, 4:4 - Uzvraća i Grk
Još jedan gem koji nije trajao predugo. Na 40:40 Cicipas je dobro odservirao i izjednačio na 4:4.
4:6, 7:5, 4:3 - Gem za Novaka
Sada jedan potpuno drugačiji gem koji je dobio srpski teniser.

Odličan servis gem, brz, bez velikog zamaranja, i Novak posle 1:3, vodi sa 4:3. Sad je vreme da pritisne protivnika do kraja.
4:6, 7:5, 3:3 - Brejk Đoković!
Bravo za Novaka!

Evo zašto je broj jedan, nema predaje!

Prvu brejk loptu nije iskoristio, ali zato jeste drugu, greškom Cicipasa, sada je 3:3.
Sonego izjednačio protiv Rubljova
Na Grendstendu, igraće se i treći set, Sonego je izjednačio.

Rubljov je dobio početni set sa 6:3, ali je Italijan uzvratio, 4:6.
4:6, 7:5, 2:3 - Novak spasao četiri brejk lopte
Neverovatan gem. Svaka čast obojici.

Imao je Cicipas 30:40 i novu brejk šansu, Novak je skratio loptu, Grk je stigao, ali izbacio u aut.

Nova greška Đokovića donela je novi priliku protivniku za brejk, a onda dobar servis i poluvolej Novaka za izjednačenje.

I treći put je Novak rizikovao, odigrao drop šot, Cicipas to nije stigao na trećoj brejk lopti!

Četvrtu brejk loptu je poništio as servisom, potom je imao servis viner, ali je i Cicipas pokazao da ima vrhunsku paletu udaraca i precizan drop šot.

Posle serije gem lopti, konačno posle 11 minuta i 39 sekundi dobija gem.
Novakov bes
4:6, 7:5, 1:3 - Potvrda brejka
Odmah prilika za ribrejk, ali je Novak na 40:30 ritern na drugi servis poslao u aut.

Cicipas je bekhendom pogodio liniju za prednost, potom je promašio za novo izjednačenje u gemu.

Nova greška Cicipasa donela je novaku novu brejka priliku, ali je Grk uspeo da se izvule na forhend i ponovo pogodi neodbranjivo.

Odigrali su dva odlična poena za četvrto izjednačenje u gemu. Ipak, dva dobra servisa i Cicipas je potvrdio brejk.
4:6, 7:5, 1:2 - Brejk Cicipas!
Šta reći... Na brejk lopti za Cicipasa na 30:40, Novak je poslao lopticu u sam vrh mreže, odbila se na nesreću, na njegovu polovinu.

Frustriran, bacio je reket u reklamu sa strane i dobio opomenu sudije. Čini se da ima i vetra koji im sada jako odmaže na terenu, ali takvi su uslovi u Rimu, nepredvidivi.
4:6, 7:5, 1:1 - Grk uzvratio
Imao je Novak ponovo zaletu u gemu, stigao do 30:30, ali je onda Cicipas lako dobio naredna dva poena i izjednačio u trećem setu na 1:1.
4:6, 7:5, 1:0 - Dobar početak
Jako važno za Novaka, posle osvojenog seta, dobio je početni gem u setu odluke.

Samo da tako nastavi.
Igra i Rubljov
Igra se i na Grendstendu, Rubljov je protiv Sonega dobio prvi set sa 6:3, ali ima brejk zaostatka u drugom.

Pobednik ovog meča igra sa boljim iz duela Đoković - Cicipas.
4:6, 7:5 - Set Đoković!
Auuuuh, koliko uzbuđenja!

Novak je sjajno igrao u ovom gemu, imao je jedan fantastičan viner forhendom iz trka.

Prvu set loptu na 40:30 nije iskoristio, ali je potom došao i do druge. Cicipas je bekhend paralelom pogodio viner za novo izjednačenje, spasavši i drugu set loptu.

Pogrešio je Grk još jednom, sada na forhendu, ali ni treći šansu ne koristi, ponovo je Grk dobio poen bekhend paralelom!

Četvrta šansa - posle dobre promene ritma u poenu i skraćene lopte. I onda divan poen, forhend paralela za set Đokovića i izjednačenje!
4:6, 6:5 - To raduje, dobar servis
Još jedan lagan servis gem za srpskog tenisera.

Izgubio je ponovo svega jedan poen, vodi sa 6:5 i obezbedio je makar igranje taj-brejka.
4:6, 5:5 - Cicipas odoleo
Novi interesantan gem na servis Cicipasa.

Stigao je Novak kao i u prethodna dva na servis Grka do 30:30, ali dve greške Novaka donele su Atinjaninu novi gem, 5:5.
4:6, 5:4 - Novak spasao tri brejk lopte!
Kakav gem! Stigao je Cicipas do 15:40 i dve brejk lopte, ali je novak skratio loptu i potom pasirao Grka na mreži.

Ni drugu brejk šansu Cicipas nije iskoristio, ali je potom došao i do treće odličnim forhendom.

Servis viner je doneo Novaku izjednačenje koje je propratio gromoglasnim urlikom!

Novi servis viner, pa as i Novak je po prvi put poveo u meču!
4:6, 4:4 - Brejk Đoković!
Lako je Novak došao do 0:40. Potom dva super servisa Cicipasa, pogodio je i as iz drugog servisa!

Sledeći poen je bio mali aut, sudija Tot je morala da proveri trag.

Uspeo je Novak da dođe i do četvrte brejk prilike u gemu, ali je Cicipas opet strašno odservirao!

Posle tri nova izjednačenja i više od devet minuta igre u gemu, Novak pretvara petu brejk loptu u gemu u BREJK.
4:6, 3:4 - Sjajan servis gem
Brzo, lako efikasno, bez izgubljeniog poena. Nije Novak potrošio mnogo energije na svoj servis, smanjio je prednost protivnika.
4:6, 2:4 - Grk mirno nastavlja
Smiren je Cicipas, svestan je važne prednosti.

Ponovo je Novak uspeo da dođe do 30:30, ali je Cicipas dobio dva naredna poena i tako drži prednost brejka.
4:6, 2:3 - Odličan odgovor Novaka
Kombinacija odličan servis, pouzdan forhend i Đoković je dobio svoj servis gem izgubivši samo poen. Smanjio je na 2:3.

Sada je vreme da proba da napravi brejk, što mu nije uspevalo u dosadašnjem toku meča.

A imao je mnogo, mnogo prilika...

4:6, 1:3 - Potvrda brejka
Cicipas je uz dva servis vinera posle 30:30 uspeo da potvrdi brejk koji je napravio u petak, pre drugog prekida meča zbog kiše.

Novak mora što pre da nađe način da mu oduzme servis.
Krenuo je nastavak meča
Cicipas je na servisu.
Igrači su izašli na teren
Novak i Cicipas su izašli na "Kampo ćentrale". Sledi zagrevanje, pa nastavak meča.
Vreme je lepo, uskoro će meč
Dobra vest je da je nebo nad Rimom vedro i da je sunčano.

Temperatura je 19 stepeni, idealni su uslovi za igru.
Vreme je za nastavak meča
U petak su na teren Đoković i Cicipas izlazili dva puta na teren, ali ih je kiša prekidala.

Konačno, meč se nastavlja, sa grčki teniser ima prednost seta i brejka, 6:4, 2:1.

Pred Novakom, koji brani trofej u Rimu je veliki posao ako želi da načini preokret.