Đoković – Popirin 6:4, 6:2

Najbolji teniser sveta Novak Đoković se uspešno vratio na teren posle jednomesečne pauze i trijumfovao na startu turnira u Tokiju.

6:4. 6:2
  SET
ĐOK  2
POP  0
1:1 – Klimavo, ali radi
Popirin je bez izgubljenog poena osvojio prvi gem, a u sledećem je uspeo da izbori izjednačenje (40:40).

Usledilo je još jedno, ali je Đoković uspeo da osvoji svoj prvi gem - 1:1.
6:4, 6:2 – Novak furiozno do pobede!
Najbolji teniser sveta do kraja drugog seta nije dozvolio protivniku da osvoji nijedan gem i meč je okončao sa 6:4, 6:2!
6:4, 3:2 – Brejk Đokovića!
Uspeo je najbolji teniser sveta da probije blok protivnika i povede u drugom setu – 3:2.
6:4, 1:2 – Popirin zatražio pomoć
Posle osvojenog drugog gema u drugom setu, mladi Australijanac je zatražio pomoć lekara zbog određenih problema u podlaktici desne ruke.
6:4, 0:1 – Novak propustio brejk šansu
U trećem uzastopnom servis-gemu za Australijanca Đoković je stigao do brejk šanse, ali je protivnik uspeo da osvoji dva uzastopna poena i stigne do prednosti.

Promašeni forhend Đokovića je značio i 1:0 za Popirina.
6:4 – Set za Novaka!
Poveo je Đoković sa 30:0, a zatim je četvrtim as udarcem u setu dobio četiri prilike da završi prvi period.

To je i učinio – 6:4!
5:4 – Konačno!
Pet prilika za brejk je imao Đoković u devetom gemu, tek poslednju je uspeo da iskoristi, da povede i dobije šansu da servira za osvajanje prvog seta – 5:4.
3:4 – Novak propustio brejk šansu
Australijanac je pružio odličnu igru u prvih šest gemova, ali je Đoković u sedmom stigao do brejk prilike.

Ipak, promašeni pasing-šot iz bekhenda je dozvolio Popirinu da se vrati u gem i da povede sa 4:3.
A u međuvremenu...
Srpski teniser Filip Krajinović takođe igra u Tokiju, a protiv Moldavca Radua Albota je izgubio prvi set sa 6:3.