Kraj: Đoković – Federer 2-1

Novak Đoković pobedio je 25. put Rodžera Federera i plasirao se u finale Mastersa u Parizu!

Dobrodošli u LIVE BLOG B92
Kraj! Đoković je u finalu Pariza!
7:6 (8:6), 5:7, 7:6 (7:3)!

Đoković je potvrdio suverenu moć u tenisu i maestralnom igrom u taj-brejku četvrti put u nizu savladao Federera za finale poslednjeg Mastersa sezone!
6:6
Đoković opet pokazuje svoju mentalnu snagu, taj-brejk odlučuje pobednika i finalistu Pariza.
Biti il' ne biti

5:6
Đoković je vrebao priliku, ali Federer iskusno osvaja novi gem, Srbin sada servira za opstanak u meču.
5:5, Đoković odgovara sa "nulom"
Još jedan impresivan servis-gem Đokovića, proradio je servis, Federer bez poena.
4:5, Federer na gem od finala
Đoković je izgubio živce, Federer se opet izvukao i stigao na gem od finala Pariza.
0/12!
Federer prvu odmah spasava as udarcem, potom pogađa mrežu, ali Đoković šalje forhend u aut i tako propušta 12. brejk priliku u nizu!
Dve brejk šanse za Novaka!
Prethodnih deset nije iskoristio, sada Đoković ima dve nove uzastopne brejk lopte da možda reši meč!
4:4
Opet je Federer osvojio prvi poen na Đokovićev servis, a onda Novak servira tri asa u nizu za poravnanje.
The show must go on
Još jedan antologijski duel 2 velika šampiona. Da je fudbal bio bi meè Barsa - Real. Da je košarka bio bi meè Lakers - Seltics iz najboljih dana. Da je boks uživo gledamo Ali - Foreman,..Uživajte ljudi u meèu ova dva majstora. Neæe to još dugo trajati. Naša je sreæa da smo roðeni u najbolje doba za beli sport!!! Sreæno Nole!!!!
Maestro Novak
3:4
Novi as Federera, jubilarni 15. na meču za novi gem.
3:3
Đoković opet osvaja gem serijom od četiri poena nakon što je izgubio prvi.
2:3
Federer igra bez greške, ekspresno osvaja novi servis-gem.
2:2
Nešto laganiji ritam, Đokoviću je to prijalo, lako osvaja gem.
Sudar titana

1:2
Federer trenutno "puca" od samopouzdanja, osvojio je gem sa "nulom", što smo retko viđali u ovom meču.
1:1
Nije bilo lako Đokoviću, uticao je rasplet drugog seta i uvodnog gema u trećem na njegovo samopouzdanje, ali strpljivom igrom poravnava.
Novak u krizi
0:1, sreća (mreža) opet pomogla Federeru
Federer osvaja uvodni gem trećeg seta posle dosta sreće. Đoković opet nije iskoristio brejk priliku, tačnije dve uzastopne, opet je mreža pomogla Švajcarcu da sačuva servis.
Brejk, set Federer!
Najlošiji gem Đokovića u drugom setu u ključnom trenutku, Švajcarac to koristi i pravi brejk za 7:5 i 1-1! Videli smo prvi brejk na meču, Rodžer ga je napravio iz drugog pokušaja, dok je Đoković na 0/8

5:6, Novak pod pritiskom
Propustio je priliku Đoković da možda stavi tačku na meč, Federer popravlja servis u ključnom trenutku i osvaja novi gem, pa Novak sada servira za opstanak u setu.
Đoković propustio novu brejk šansu!
Strpljivo je čekao Đoković priliku u drugom setu i konačno je dočekao, nekoliko grešaka Federera i brejk prilika za Srbina, osma. Ali ni nju ne koristi.
5:5
Federer konaèno osvaja poen na Ðokoviæev servis, ali samo jedan. Srbin sa èetiri u nizu osvaja i peti gem u II setu.
Ko će prvi da posustane?
4:5
Žestoka mentalna borba u Bersiju, svaka greška se surovo kažnjava, za sada nema brejkova, Federer diktira ritam.

4:4
Ðokoviæ je i dalje impresivan u svojim servis gemovima, treæi u nizu bez izgubljenog poena.
3:4
Federer ne uspeva da ugrozi Ðokoviæev servis, dok se muèi da osvaja svoje servis-gemove, ali i dalje ne podleže pritisku.
3:3
Federer je mnogo agresivniji u II setu, ali i Ðokoviæ je podigao nivo igre i servisa pa drugi put u nizu osvaja gem bez izgubljenog poena.
2:2
Perfektan gem Ðokoviæa, drugi put osvaja bez izgubljenog poena
Zabava za milione
1:2
Nastavlja se rovovska borba za svaki poen, svaki gem, Federer nešto lakše stiže do novog u drugom setu.
1:1 Đoković
Izvukao se Đoković iz najteže pozicije na svoj servis gem na meču, preokreće posle brejk prilike Federera za poravnanje na 1:1.
Đoković spasao prvu brejk šansu Federera
Posle skoro sat i po igre Federer je imao prvi priliku da oduzme servis Đokoviću, ali Novak dobro reaguje i spasava loptu.
0:1 Federer
Đoković je bio blizu brejka već na startu drugog seta, ali Švajcarac uspeva da se odbrani još jednom i osvoji uvodni gem.
7:6 (8:6) za 1-0!
Ðokoviæ je opet pokazao svoju mentalnu snagu. Preokreæe taj-brejk i dobija prvi set. Set koji bi mogao da prelomi meè.
Set za Đokovića!

Đoković je opet pokazao svoju mentalnu snagu. Preokreće taj-brejk i dobija prvi set. Set koji bi mogao da prelomi meč.

Federer propustio set loptu
Zadrhtala je ruka Švajcarcu, loš bekhend šalje u aut pa Đoković spasava set loptu i poravnava na 6:6 u taj-brejku.
Novak uzvraća udarac!
Mentalna stena je Đoković, opet je bio jači od pritiska i odmah vratio mini-brejk te preokrenuo na 5:4.
Đoković u problemu
Odmah mini-brejk Federera, Đoković uzvraća, ali opet Švajcarac osvaja poen na Srbinov servis pa stiže do 4:2 na svoj servis u taj-brejku.
Idemo u taj-brejk

6:6
Igraće se taj-brejk. Federer ispušta 40:15, Đoković sjajnim forhendom stiže do "đusa", ali ne koristi priliku, Švajcarac dobrim servisom poravnava na 6:6.
6:5 Đoković
Napao je Federer Đokovićev servis, ali nije imao mnogo prostora za manevar. Srbin osvaja šesti gem, Švajcarac servira za taj-brejk.
5:5
"Oporavio" se i Federer, jedan od lakših gemova za njega za nastavak egala u Bersiju.
5:4 Đoković
Propuštene prilike nisu uzdrmale Đokovića, nisu ni na trenutak poljuljale njegovo samopouzdanje, opet sa lakoćom osvaja svoj servis gem.
Fortuna na Rodžerovoj strani
4:4
"Preživeo" je Federer ovaj gem, spasao je četiri brejk lopte i uz malo sreće opet izjednačio.
Sreća pogledala Federera
Mnogo sreće imao je Švajcarac, na neverovatan način je osvojio bitan poen, loptica je posle Đokovićevog udarca udarila u sajlu i pravarila Federera, on je refleksno podigao ruku i udario lopticu reketom i poentirao za "đus".
Đus pa nova brejk prilika
Ne koristi ni treću šansu Đoković, ali odmah dobija četvrtu priliku.
Kik Federera, nova šansa za Novaka
Fantastičan gem, Federer pokušava da napadom na mrežu odbije napad Srbina, ali snažan udarac Đokovića šalje u mrežu i daje novu priliku Novaku.
Opet ništa
Tražio je Đoković "rupu" i forhendom i bekhendom, ali greši i šalje loptu u aut.
Ključni gem?
Đoković je osetio da bi mogao sada da prelomi set, agresivno napada Federerov servis i stiže do nove brejk lopte.
Federer se odbranio
Federer koristi priliku u izlaskom na mrežu spasava novu brejk priliku rivala.
Nova brejk šansa za Đokovića
Strpljivom igrom Đoković preuzima kontrolu na Federerov servis i drugi put stiže do brejk prilike.
4:3 Đoković
Najbolji gem srpskog tenisera, impresivan servis za ekspresan poen za manje od 80 sekundi.
3:3
Ista meta isto odstojanje, Federer ne greši na svoj servis pa se nastavlja rovovska borba.
3:2 Đoković, linija odlučila
Nezgodna situacija za Đokovića, ali je rešava sjajna linija za prednost koju Srbin dobrim servisom pretvara u treći gem.
"Rat" velikana u Parizu
Sjajan tenis u Parizu, impresivne razmene udaraca, nadmudrivanja i nadjačavanje dvojice teniskih titana.

2:2
Najbrži gem do sada, siguran, pre svega precizan servis Federera i Đoković nije imao mnogo prilike da ga napadne.
2:1 Đoković
Forhend je trenutno najjače Đokovićevo oružje, ovim udarcem rešava novi gem u svoju korist.
Najduža razmena
Odličan tenis u Bersiju, u trećem gemu smo videli najdežu razmenu udaraca od 19, a poen je osvojio Federer za poravnanje 30:30.
Đoković
Federer ne čeka priliku
Švajcarac često napada Đokovića na mreži, što mu za sad donosi rezultat.
1:1 Federer se izvukao preko servisa
Federer je servirao sjajno u ključnom trenutku, imao je i as za poravnanje.
Brejk šansa za Đokovića
Odgovara Ðokoviæ Federeru istom merom na njegov servis, brzim udarcima mu ne dozvoljava dovoljno vremena za razmišljanje, pa stiže do prve brejk prilike.
1:0 za Đokovića
Posle velike borbe tek posle sedam minuta Ðokoviæ osvaja uvodni gem.
Federer agresivnom igrom parira Đokoviću
Srbin je dobro krenuo, ali ispušta 40:15. Federer agresivnim napadom parira našem igraèu.
Vrhunski tenis od starta
Veæ uvodni gem je doneo prve sjajne poteze obojice tenisera, atraktivnu razmenu udaraca i napetu borbu.
Počeo je novi teniski klasik
Ko æe da pobedi – Ðokoviæ ili Federer?
Dve teniske ikone oči u oči
Podbacivanje novčića
Đoković je "dobio", izabrao je da on prvi servira.

Ko čeka u finalu?
Bolji iz duela između Đokovića i Federera će u finalu Mastersa u Partizu igrati sa Ruskom Karenom Hačanovom. On je iznenadio protiv Dominika Tima pobedom 6:4, 6:1

.
Ko je bolji jedan na jedan?
Ovo je 47. međusobni susret Đokovića i Federera, Novak vodi 24-22. Poslednji okršaj imali su u finalu Sinsinatija u avgustu kada je Srbin slavio 6:4, 6:4.
 7:6 (8:6), 5:7, 7:6 (7:3)