5. kolo: Radnik – Crvena zvezda 2:1 (1:0)

Fudbaleri Radnika iznenadili su Crvenu zvezdu 2:1 (1:0) u Surdulici u zaostalom meču 5. kola Superlige Srbije.<br /> Fudbaleri Radnika i Crvene zvezde igraju u Surdulici zaostali meč 5. kola Linglong Superlige Srbije.

Spasić 14, Lukić 54 – Ben 57
  RAD   CZV
  2 : 1
Kraj meča!
Radnik je šokirao Crvenu zvezdu pobedom 2:1.
90+6 Fantastični Ranđelović!
Kako brani jedinica Radnika, ponovo vezano.

Odbranio je volej Dragovića, a onda i hrabro izašao na loptu posle kornera.
Igraće se još sedam minuta
Toliko je sudija produžio.
89' Ranđelović opet siguran
Nova odbrana golmana Radnika posle udarca iz daljine.
85' Prečka!
Ivanić je ubacio loptu u peterac, a glavom pokušao Živković,

Samo u prečku!
83' Ranđelović blista!
Prvo je odbranio udarac Dragovića sa ivice kaznenog, a onda i očajan pokušaj Živkovića sa samo par metara.

77' Lazetić umesto Bena
Jedini strelac crveno-belih u Surdulici je završio utakmicu.
76' Živković slabo
Dugo je trajao napad Zvezde, Kanga je uputio drugi centaršut, a Živković slabo udario loptu glavom.
72' Totalna ofanziva Zvezde
Izašao je Marko Gobeljić, a umesto njega je na terenu Rišairo Živković.
Još 20 minuta do kraja drame u Surdulici
Uzbudljiv meč gledamo.
68' "Zakuvalo" se i pred golom Zvezde
Posle kornera je Radmanovac slabo reagovao, a Borjan otklonio opasnost ispred Oreščanina.
67' Pucaju kontre Radnika
Nova preko Bogdanovskog, ali je izblokiran Milovanović.
62' Sad i Ivanić u šansi
Pavkov je uneo nemir u odbranu domaćih, pa je svaka nabačena lopta dramatična za njih.

Posle jedne takve Ivanić se okrenuo, pa šutirao, ali pored gola.
61' Zamalo 2:2
Gužva se stvorila u petercu Radnika, Kanga je pokušao glavom, ali je odbranio Ranđelović.
57' Zvezda smanjuje!
El Fardu Ben pogađa!

Pavkov je u peterac vratio jednu loptu, a Ben sa peterca vratio Zvezdu u utakmicu.

2:1 za Radnik u Surdulici!
54' Radnik vodi 2:0!
Lazar Lukić uvećava razliku domaćina.

Nova kontra Radnika, Borjan je odbranio udarac sa boka, ali pravo na nogu Lukiću, koji ne greši sa svega par metara.

Zvezda na patosu – 2:0!
52' Zvezda tražila penal
Crveno-beli smatraju da je igrač Radnika igrao rukom, ali sudija Simović je odmahnuo rukom.

Postoji i VAR, tako da nema dileme...
Počelo je drugo poluvreme

Trostruka izmena u Zvezdi
Na terenu su Gajić, Pavkov i Krstičić.

U svlačionici su ostali Dioni, Degenek i Falko.
Kraj prvog poluvremena
Radnik iznenađujuće ima prednost protiv Crvene zvezde 1:0.
45+1 Eraković – loša završnica
Bio je strpljiv napad, Ivanić je lepo sačekao da se ubaci Eraković, ali je mladi defanzivac poslao loptu daleko iznad gola.
Igraće se još dva minuta

40' Kanga ponovo preko gola
Gabonac nikako da pogodi okvir gola.

Istina, lopta je zakačila jednog od igrača Radnika.
37' Falko opet slabo
Sa slične pozicije kao u prvom pokušaju, čak možda i bolje.

I ponovo je slabo plasirao – pravo u golmana.
33' Sve veći pritisak Zvezde
Lepo su kombinovali Dioni i Ivanić, Kanga je dobio loptu i gađao sa distance, ali pored gola.

27' Kangin volej preko gola
Gobeljić je centrirao spoljnim delom stopala, a Gabonac dobro uhvatio volej na preko 16 metara.

Međutim, iznad prečke.
22' Radnik umalo do novog gola
Degenek je loše intervenisao u trenutku dok je Borjan napustio gol, a Petrović pokušao da ga lobuje sa skoro 30 metara.

Uspeo je da se vrati golman Zvezde i nekako odbrani.
20' Zvezda bez odgovora
Još uvek ne može da se poveže posle primljenog gola.
14' Radnik poveo!
Strelac je Miloš Spasić.

Po desnoj strani je prošao Bogdanovski, a Spasić "žabicom" prosledio loptu u mrežu.

Treći udarac mu se posrećio.

Radnik poveo protiv Zvezde!
12' I Dioni u prilici
Slabo je uhvatio volej u solidnoj šansi.

Bio je to premlak udarac za Ranđelovića.
11' Slab pokušaj Falka
Šutirao je sa nekih 20ak metara, pravo u golmana Radnika i nedovoljno jako za ozbiljniju opasnost.
7' Ben imao slobodnjak
Šutirao je napadač sa Komora, ali je lopta zakačila nekog u "živom zidu" i završila pored gola.
4' Radnik prvi zapretio
Spasić je bio u prodoru, ali je izblokiran.

Radnik je dobio korner, a Spasić je opet pokušao glavom iz prekida, ali zamalo...