Superliga, 9. kolo: Mladost – Crvena zvezda 0:4 (0:1)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mladost u gostima 4:0 u 9. kolu Superlige Srbije.

Gavrić 37, Katai 55, Falčineli 56, Krajišnik 70ag
MLA     CZV
  0 : 4
Kraj utakmice!
Crvena zvezda je pobedila Mladost 4:0 u Lučanima.
81' Šatara glavom mogao do gola
Bio je najviši posle kornera, ali je lopta otišla pored stative.
Autogol Krajišnika
Deset minuta do kraja
Zvezda ide ka pobedi...

Mladost se budi u finišu, želi počasan pogodak.

Starsport
70' Zvezda vodi 4:0 u Lučanima!
Autogol Krajišnika 20 minuta pre kraja!

Posle prekida fudbaler Mladosti je bio u skoku sa Pankovim, ali je loše zahvatio loptu i prosledio je u sopstvenu mrežu.
Kombinacija Kanga – Falčineli
Kataijev 5. gol u sezoni
62' Mladost u "nokdaunu"
Predali su se Lučanci posle Zvezdinog "blickriga".

Zvezda je imala novu šansu preko Degeneka, ali je Zečević odbranio.
56' Zvezda ima 3:0!
Falčineli postiže treći pogodak u dresu Zvezde.

Kanga je centirao, a Italijan pogodio glavom.
55' Goool!
Katai, Zvezda ima 0:2!

Šutirao je Falčineli, golman Zečević odbio loptu, a na nju naleteo Katai.

Povremeni srpski reprezentativac napravio je dribling i pogodio suprotan ugao.
54' Zvezda ima kontrolu
I u drugom poluvremenu lopta je kod fudbalera Crvene zvezde.

Za sada, Mladost nema snage da napadne, opet se brani...
Dvostruka izmena i u Zvezdi
Ušli su Gobeljić i Kanga umesto Rodića i Petrovića.
48' Katai za "dlaku"
Bio je u solo prodoru, šutirao sa ivice kaznenog i zamalo promašio...
Dvostruka izmena u Mladosti
Na terenu su Milošević i Odita, a izašli su Mićević i Babić
Počelo je drugo poluvreme
Opis prvog dela
Tvrda utakmica u Lučanima po jakoj kiši...

Zvezda je kontrolisala prvi deo meča, istina uz dosta muka u organizaciji igre, ali je uspela da povede.

U kombinaciji crveno-belih bisera Veljka Nikolića i Željka Gavrića, ovaj drugi je "načeo" domaćina.

Vođstvo iz finiša prvog poluvremena doneće mir Crvenoj zvezdi za nastavak, dok će Mladost morati više da se "otvori"...
Kraj prvog poluvremena
Gol Gavrića!
Igraće se još minut
38' Zvezda mogla da duplira prednost!
Već u sledećem napadu od gola Gavrića.

Centrirao je Katai, a ofanzivni Gajić vratio loptu u peterac. Možda je mogao da šutira...
37' Gooool
Crvena zvezda je povela u Lučanima!

Gol je postigao Željko Gavrić posle asistencije Veljka Nikolića.

Sjajno je Nikolić prošao po levoj strani, ubacio loptu u peterac, a tamo Gavrić pogodio.

Konačno je Zvezda slomila otpor "tvrde" Mladosti – 0:1.
35' Katai imao "slobodnjak"
Delovalo je kao dobra prilika za crveno-bele, sa strane.

Ipak, Katai je loše izveo prekid i propala je prilika.
31' Mladost u bloku
Mladost je sve vreme u bloku i traži kontru, odnosno grešku Zvezde.

Prvak Srbije u prvih pola sata se muči u organizaciji napada, ima i do toga što Lučanci dobro stoje, i teško dolazi do prilike.
27' Falčineli preko gola
Italijan jke dobio loptu, okrenuo se i uputio udarac sa oko 25 metara.

Lopta je otišla iznad gola Zečevića.
25' Mladost odoleva
Zvezda bez ključnog pasa koji bi "razbio" odbranu Mladosti.

U ovom periodu kruži bezuspešno oko kaznenog prostora domaćina..
Pljusak u Lučanima
Jaka kiša pada u Lučanima, što bi trebalo da ubrza igru.

Inače, teren je u sjajnom stanju...
16' Zvezda "steže obruč"
Prvo je Falčineli probao i izblokiran je, a onda i Gajić posle centaršuta.

Ipak, slabo je zahvatio loptu glavom. Da je bolje, bilo bi opasno po Mladost.
11' Gajić – brani Zečević!
Dobio je loptu u prostor, otišao previše u ugao, ali je dobro šutirao, ali je Zečević odbranio.

Zvezda pritiska...
5' Gavrić jako blizu!
Mladi fudbaler šutirao je iz daljine, ali je golman Zećević odbacio loptu u polje.

U nastavku akcije sa iste pozicije probao je Veljko Nikolić, ali preko gola...

Dobar početak utakmice u Lučanima.
2' Mladost imala šansu
Posle kornera usamljen na drugoj stativi bio je Mićević i iz voleja prebacio gol.