Los Anđeles Rems – Nju Ingland Petriots 3:13

Nju Ingland Petriotsi pobedili su Los Anđeles Remse 13:3 i šesti put u istoriji osvojili Superboul

0:0, 0:3, 3:0, 0:10
  Rems   Pets
  3 : 13
Kraj!
Zurlajn promašuje fild-gol pet sekundi pre kraja i Petriotsi zvanično stižu do pobede sa 13:3
FILD-GOL!
Petriotsi vode 13:3!

Bili su Petsi u dilemi da li da idu na četvrti pokušaj za nekoliko centimetara, ali su potrošili dovoljno vremena da se oslone na fild-gol koji je sa 41 jarda pogodio Stiven Gostkovski.
12' Petsi jezde ka pobedi
Fantastična igra Petsa u odlučujućem napadu, nekoliko impresivnih trčanja Mišela i Burkheda ih dovodi na 33 jarda od end-zone Remsa na dva i po minuta pre kraja.
11' Presečen pas Gofa!
Sve je upropastio Gof, pod pritiskom baca loš pas pred end-zonu Petsa koji preseca sjajni Gilmor i Nju Ingland ima pobedu u svojim rukama.
Opet fantastična odbrana protiv TD
Sjajan pas Gofa za Kuksa, ali Gilmor sprečava tačdaun u poslednjem trenutku.
6' Remsi pokazuju zube
Tri sjajna dodavanja Gofa za Kuksa, Rejnoldsa i Vudsa i eto Remsa blizu "crvene" zone.
8' TAČDAUN!
Petriotsi vode 10:3!

Ovakva šansa se ne propušta, Soni Mišel utrčava u end-zonu Remsa i postiže prvi tačdaun na ovom SB.
8' Petsi pred tačdaunom!
Fantastičan pas Brejdija za Gronkovskog, Nju Ingland je na dve jarde od end-zone. Stigli su tu za manje od tri minuta.
6' Evo i Brejdija
Konačno dva dobra uzastopna pasa Brejdija, prvo za Gronkovskog koji osvaja 18, a potom nova kombinacija sa maestralnim Edelmanom za još jedan prvi "daun".
Zakuvava se
Nekoliko žestokih duela, ofanzivna linija Remsa se raspada, težak udarac pretrpeo je Gof nakon čega su propala dva pokušaja pa je usledilo novo ispucavanje.
4' Bude se Gof i Gurli
Odličan pas Gofa za razigranog Kuksa, odmah zatim se pokrenuo i Gurli koji stiže do centra terena, ali novi faul sve poništava pa Remsi moraju da pređu 20 jardi.
3' Kiks Petsa
Nije uspeo Gof ni ovaj puta da izbori prvi "daun", ali odbrana Petsa greši i poklanja rivalu nova četiri pokušaja.
2' Zamalo fambl
Izgledalo je da će Anderson izboriti novi prvi pokušaj, ali mu Hajtauer izbija loptu koja ipak ostaje u posedu Remsa.
1' Pant
Opet je Brejdi brzo završio svoj posao, neprepoznatljiv je QB Petsa. Novi pant.
Superboul za zaborav
Prvi Superboul u istoriji bez tačdauna u prve tri četvrtine. Prošle godine u istom trenutku ekipe su imale 55 poena, sada 6.

Kraj III četvrtine – 3:3
Odbrane su i dalje na vrhunskom nivou, Remsi su konačno pokazali zube, ali sjajne reakcije Mekortija sprečila je prvi TD na meču. Ipak, pouzdani Greg Zurlejn pogađa FG sa 53 jarda za izjednačenje pred poslednjih 15 minuta.
14' Sjajan solo-prodor Mišela
Konačno jedno uspešno trčanje za Patriote, Mišel se probija kroz sredinu, osvaja 19 jardi i dovodi svoj tim na sredinu terena.
Istorija
13' FILD-GOL!
Remsi su izjednačili na 3:3!

Odbrana Petriotsa opet impresivno reaguje i sekuje Gofa vrativši ga desetak jardi unazad, ali Greg Zurlejn je pogodio fild-gol sa 53 jarda za poravnanje rezultata.
12' Mekorti sprečio TD
Fantastičan pas Gofa za Andersona u end-zonu Petsa, ali impresivna intervencija Mekortija koji sprečava tačdaun.
11' Konačno!
Prvi put na meču Remsi uspevaju da "vežu" nekoliko dobrih akcija, prvi put pretvaraju treći pokušaj u prvi "daun", Gof pronalazi Vudsa i prilaze na 29 jardi od end-zone Petriotsa.
8' I opet ispucavanje
Remsi su očajni u napadu, ali ni Petsi nisu ništa bolji. Brejdi kad pronađe Edelmana nešto i osvoji, ali čim ga nema prepušta posed rivalu.
7' Nemoć Remsa
Napad Remsa je nemoćan, osmi put na meču ne uspevaju da iskoriste treći pokušaj i osmi put ispucavaju loptu.
5' Edelman ne može sam
Pokušava Brejdi da još jednom pronađe Edelmana za prvi pokušaj, ali to bi već bilo previše. Remsi odolevaju pa preuzimaju posed nad loptom.
4' Edelman!
Ako Petsi pobede jasno je ko će biti MVP. Opet je Edelman izvukao NE iz problema, osvaja 27 jardi nakon dodavanja Brejdija kroz sredinu, odmah zatim osvaja nove jardi i već je na 128 iz devet hvatanja na ovom meču. Sam ima 50 jardi više nego Remsi ukupno.
2' Ne vredi, risiveri Remsa su nemoćni
Još jedna impresivna odbrana sekunderija Petriotsa, Gilmor sjajno pokriva Kuksa pa propada novi napad Remsa koji sedmi put ispucavaju loptu. To je novi negativni rekord Superboula.
Udarac za Petriotse
U žestokom sudaru sa Gurlijem, Patriku Čangu je stradala desna ruka, za njega je završen Superboul.
1' Evo Gurlija!
U prvom poluvremenu 10, u dva trčanja u prvom minutu drugog 21 jard za Toda Gurlija i najava drugačijeg nastavka meča.

I poluvreme ukratko
Gde je Tod Gurli?
Poluvreme – 0:3
Odbrane dominiraju u Atlanti. Gof je nevidljiv, Brejdija od prosečnosti izdvaja samo Edelman, ali defanzivni timovi su imali impresivno prvo poluvreme, pa smo videli samo jedan fild-gol za vođstvo Nju Inglanda.
14' Beličik rizikovao, Remsi odoleli
Petriotsi ubrzavaju tempo, posle jednog faula kreću agresivno ka tačdaunu, ali Brejdi loše baca pod pritiskom, nije uspeo da pronađe ni Gronkovskog na četvrtom pokušaju za jedan jard pa na kraju Petsi propuštaju šansu i za novi fild-gol.
Prvo ime ovog Superboula

13' Edelman je nezaustavljiv
Ne ide trčanje, nema ni Gronkovskog, ali je tu Edelman. Dva puta ga Brejdi pronalazi i on oba puta donosi novi prvi pokušaj. Prvo se sa dvojicom rivala "na leđima" dokotrljao do prvog dauna, a potom su ga verovali ili ne zaboravili.
11' Remsi u istom "ritmu"
Gurli je konačno osvojio nekoliko jardi, ali odbrana Petsa brzo završava i ovaj "drajv" Remsa. Gof ne može nikome da doda loptu, sekuju ga i vraćaju čak 14 jardi, pa gledamo peti uzastopni pant tima iz L.A.

9' Odbrane dominiraju
Ništa duže se Brejdi nije zadržao na terenu, dva loša dodavanja, imprsivna odbrana Remsa i još jedan pant u ovom SB.
8' Napad Remsa opet ekspresno "isteran" sa terena
Još jedan katastrofalan "drajv" Remsa, Gof i Anderson ne uspevaju da pokrene svoj tim, pa se Brejdi vraća na scenu.
FILD-GOL!
Petriotsi vode 3:0!

Stiven Gostkovski je pobedio sam sebe, nakon šokantnog promašaja i I četvrtini ovaj put pogađa fild-gol sa 42 jarda za vođstvo Nju Inglanda.
Remsi se odbranili
Remsi su zaustavili naredna dva dodavanja Brejdija ka Hoganu i Gronkovskom pa su izbegli TD.
4' Ima neka tajna veza
Dve sjajne kombinacije kroz sredinu Brejdija i Edelmana koji bez muke dobija duele sa kornerbekovima i sejftinija Remsa, Petsi nikad bliži tačdaunu.
Živa legenda NE i NFL
2' Remsi brzo zaustavljeni
Nemaju momci iz Los Anđelesa rešenje za odbranu Petriotsa, još nisu povezali dva dobra napada, opet pantuju loptu, nova šansa za Brejdija.
Tradicionalno
Kraj I četvrtine – 0:0
Petsi su "prosuli" dva tajmauta, loša igra Brejdija, intersepšn na prvom dodavanju, još nekoliko loših pasova, jednom je i sekovan, dok je Stiven Gostkovski promašio fild-gol za vođstvo. Međutim, ni Remsi nemaju rešenje za odbranu Patriota.
15' Probio se Donald i zaustavio Petse
Najbolji defanzivac lide Aron Donald se probija do Brejdija i osujećuje novi prvi daun Petsa.

Brejdi prvi put oboren
Prvi put u plej-of Brejdi je sekovan, potom pronalazi Gronkovskog koji ih dovodi na pet jardi od novog prvog pokušaja.
14' Sudar titana
Dve sjajne kombinacije Brejdija i Edelmana koji dobija oba duela sa Talibom i Petsi opet lepo napreduju.
12' Petsi opet zaustavili Gofa
Dva dobra dodavanja Gofa i Remsi se približavaju fild-gol zoni, ali savršena odbrana Petsa od pasa na trećem pokušaju rivala za prvi daun, pa "ovnovi" opet pantuju loptu.
Prvi promašen FG u Atlanti ove sezone!
9' Promašen fild-gol!
Remsi su odoleli Brejdiju, na teren izlasi Stiven Gostkovski ali šokira svoje navijače promašivši fild-gol u dvorani sa 46 jardi! Pogodio je 27 od prethodnih 28 šuteva unutar 50 jardi u dvorani.
Neobično
Tek je sredina prve četvrtine, a Beličik je već drugi put tražio tajm-aut. Očigledno očajnički želi tačdaunom da počne SB.
Prvi pokušaj za TD
Prvi pokušaj Brejdija da baci tačdaun, ali Hogan je bio daleko od lopte. Odlična odbrana Pitersona.
8' Petsi sve bliži poenima
Prvo hvatanje Gronkovskog na meču, Petriotsi su na 30 jardi od end-zone.

Petsi osvajaju teren
Dve tri sjajne reakcije odbrane Remsa doveli su ih na korak od poseda, ali jedna greška je upropastila sve, Petsi nakon toga ekspresno osvajaju 20-ak jardi
Kad je teško, Edelman
Dva loša napada Brejdija pod žestokom pritiskom defanzivne linije Remsa, ali kada je bilo najpotrebnije pronalazi Džulijana Edelmana koji osvaja prvi daun.
4' Lopta opet za Petse
Nisu uspeli Gof i Gurli da izbore prvi daun, odmah ispucavanje, ali greši Edelman pa Petsi kreću sa linije od 12 jardi.