Zadar – Crvena zvezda 78:76

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Zadra rezultatom 78:76 u utakmici 11. kola regionalne ABA lige.

ZAD   CZV
  78 : 76
KRAJ
Poslednji minut
Bili Beron postiže trojku za Zvezdino izjednačenje! 76:76, velika drama u dvorani Krešimir Ćosić

78:76 – Dominik Mavra kreira novu potencijalnu senzaciju
38' Izjednačenje
Zvezda želi pobedu na gostujućem terenu! Mo Faje je doneo izjednačenje, da bi Vuković sa linije za slobodna bacanja vratio prednost Zadru, 75:73 vodi domaći sastav
36' Luda utakmica!
Rezultatska klackalica u "Krešimir Ćosić" Areni u ovim momentima. Na svaki poen jedne ekipe, druga ima ekspresan odgovor. Dominik Mavra vraća prednost Zadru, 73:71
34' Zvezda vodi, kakva ludnica
Simanić i Dobrić su svojim poenima za tren oka vratili prednost Zvezdi, ali je Ive Ivanov uneo novu dozu neizvesnosti, 67:68
32' Nova trojka Boriše Simanića!
Ponovo je Simanić pogodio važan šut spolja za svoju ekipu i Zvezda posle izvesnog vremena stiže do novog vođstva 60:63

Zadar pravi mini seriju od 5:0 i ponovo vodi, 65:63
Počela je poslednja četvrtina!
Zvezda odmah postiže poene preko Ognjena Dobrića i dolazi do novog izjednačenja, 60:60
28' Kakva utakmica!
Zadar ponovo vodi! Ive Ivanov je na asistenciju Domagoja Vukovića doneo novu prednost Zadru, sada je 58:56

Boriša Simanić je dao svoja slobodna bacanja za novo izjednačenje, 58:58
27' Zvezda stiže do preokreta
Serijom 12:4 su izabranici Dragana Šakote uspeli u potpunosti da preokrenu rezultat. Trenutno vode sa 53:56 i trener Zadra je morao da zatraži minut odmora.
26' Zadar održava prednost
Domaćin je statistički gledano bio bolji od Zvezde u gotovo svim segmentima. Imaju više skokova, asistencija, kao i bolji procenat šuta iz igre. Trenutno je njihova prednost samo pola koša 53:52
22' Stiže Zvezdin odgovor
Preko Ognjena Kuzmića i Bilija Berona košarkaši Crvene zvezde prilaze na samo koš zaostatka, ali je odmah potom usledila nova trojka, naravno u režiji Brajona Alena, 49:44
21' Počelo je drugo poluvreme
Stefan Fundić je odmah na početku postigao dva poena, a pošto je bio fauliran imao je i dodatno slobodno bacanje, za 46:40
Poslednji minut prvog poluvremena – drama u Zadru
Brajon Alen je upisao nove poene i smanjio Zvezdino vođstvo, da bi njegovi saigrači (Mavra i Uljarević) sa brza četiri poena uspela da donesu novo izjednačenje, 40:40

Trojka Brajona Alena za kraj prvog poluvremena. Zadrani su uspeli da zadaju težak zadatak Zvezdi i posle 20 minuta košarke imaju 3 poena prednosti, 43:40
17' Evo nove Zvezdine trojke
Boriša Simanić je uspeo da postigne dve vezane trojke za Crvenu zvezdu, pa tako gosti "za tren oka" od nepovoljne situacije stižu do prednosti od 5 poena, 34:39
16' Drama u "Krešimir Ćosić" Areni
Sjajna košarka u Hrvatskoj koju pružaju akteri Zvezde i Zadra. Na negde oko polovine druge četvrtine postignuto je 33 poena, kombinovano, a Zadrani uspešno održavaju prednost, 34:33 je posle poena Filipa Čovića koji je uspešno realizovao 2+1 situaciju
14' Serija Zadrana, Zvezda gubi
Domaćin igra odlično, napravili su seriju 10:2 i posle uvodnih minuta imali prvu prednost 23:22

Međutim, Čarls Dženkins je stvari preuzeo u svoje ruke i pogodivši prvu trojku Zvezdu vratio prednost crveno-belima. 23:25
11' Zadar trojkom počeo drugi period
Domagoj Vuković je pogodio drugu trojku za Zadar na večerašnjem meču. Spustili su razliku na svega 3 poena, pošto sada na semaforu stoji 17:20

Izjednačenje! Domagoj Vuković pogađa i drugu vezanu trojku, sada je 20:20
Kraj prve četvrtine
Sjajno je odigrala Zvezda u prvom desetominutnom periodu. Zadar je na krilima raspoloženog Alena stekao prednost na startu, ali su izabranici Dragana Šakote anulirali njihovu prednost. Zanimljivo, u celoj prvoj četvrtini postignuta je saom jedna trojka i to Kelerova iz prvog minuta. Zadar i Zvezda od tog momenta kombinovano su promašili čak 8 trojki. 14:20 je Zvezdina prednost.
8' Zadar se vraća u igru
Zahvaljujući poenima Ivanova i Alena, prednost Crvene zvezde smanjena je na samo jedan posed. Sada je 11:14 u korist Beograđana
6' Loš procenat šuta
Obe ekipe šutiraju veoma loše na samom početku. Obruči deluju vrlo tvrdi pošto je Zadar na 29% a Zvezda na tek 22% šuta iz igre. Gosti imaju prednost 5:10
5' Zvezda ponovo vodi
Keler i Alen su bili sigurni za Zadrane na startu, ali su Lazić i Čović pravovremeno poslali svoje odgovore za vođstvo gostujućeg tima, 5:6

Sve to prati Bili Beron i povećava prednost crveno-belih na 3 poena.
1' Počela je utakmica!
Prvi posed imao gostujući tim i poene postiže Derik Braun sa linije penala. Odmah je Zadar odgovorio preko Brajona Alena i rezultat je nerešen 2:2
Zanimljivo
Zadar je poslednji put pobedio Crvenu zvezdu 2012. godine, od tada su ova dva rivala odigrala čak 13 utakmica.
Rekli su pre meča
Danijel Jusup, trener Zadra:

"Nas muče te povrede. Junaković neće biti spreman, Siriščević će se danas priključiti ekipi i vjerujem da će on biti spreman i sutra vjerovatno u sastavu. Nama je svaka utakmica ista. Istim pristupom mi moramo ući sto na sat protiv prve i posljednje momčadi, a hoće li to biti dooljno teško je govorit. Publika nam stvarno pomogne i ja ih ovim putem stvarno pozivam da nam dođu pomoći, jer njihova pomoć nam puno znači. Takve stvari uvijek dobro dođu, da se ekipa malo skupi i podigne zajedništvo, kako bi veći fokus bio na košarci. Samim time kvaliteta treninga je veća, jer kad je tako onda će se to negdje i pokazati..."

Domagoj Vuković, igrač Zadra:

„Ovo je utakmica u kojoj rezultatski imperativ postoji posebno zbog činjenice da igramo doma, no svi znamo što je i tko je Crvena vzezda mts zvezda i kako igraju. Radi se o momčadi koja se nalazi na sredini euroligaške ljestvice tako da o njima ne treba trošiti previše riječi. Naš zadatak je pokušati odigrati svoju igru i htjeti svaku loptu više od njih.“

Dragan Šakota, trener Crvene zvezde mts:

"Ekipu Zadra ne treba gledati kroz plasman na tabeli. Nije to ista ekipa u odnosu na veći deo prvog dela sezone. Igraju mnogo brže, agresivnije, reagovali su na promenu trenera. U tom smislu rezultatski pobeda nad Cedvitom Olimpijom jeste iznenađenje, ali ne i u svetlu ovih promena koje sam naveo. Mi sa druge strane nemamo prostora više za loš rezultat i svaku utakmicu moramo da gledamo kao veliko finale. Zato moramo da odigramo dobru utakmicu, sa puno energije, dobro u odbrani."

Ognjen Dobrić, igrač Crvene zvezde mts:

Čeka nas utakmica u kojoj moramo da se izborimo za pobedu. Nije lako igrati utakmice u kojoj ste favorit na papiru, a posebno u situaciji kada Zadar vrši promene. Izmenili su i trenera, igraju bolje, iznenadili su ekipu Cedevite Olimpije na svom parketu. Sve to govori da moramo da budemo maksimalno oprezni, i da ovoj utakmici pristupimo kao da je od najvećeg takmičarskog značaja, što ona zapravo i jeste. Odbrana je ključ dobrog rezultata i nadam se da ćemo u uvodnoj utakmici još jedne izuzetno naporne nedelje, biti na visini zadatka“.