Srbija – Rusija 77:63

Košarkašice Srbije u Zrenjaninu savladale su Rusiju rezultatom 77:63 i sada su jedina ekipa u grupi sa dve pobede u dosadašnjem delu šampionata.

Dobrodošli
Pratićemo utakmicu između Srbije i Rusije koja startuje od 20 časova i 30 minuta.

KRAJ
Jelena Bruks stavila tačku
73:63! Trojkom kapitena Srbije, domaća reprezentacija odlazi ponovo na plus 10 i na pragu je druge pobede na turniru
Ana Dabović!
U ovako važnom trenutku kada je napad isticao Ana Dabović je šutnula za tri poena sa velike udaljenosti i prednost Srbije je skočila na 70:63
Sjajna akcija Srbije
Kombinacija na relaciji Petrović-Butulija izvandredno je funkcionisala i dobili smo važne poene
37' Dabović za dva!
Beglova finišira kontra seriju Ruskinja od 7:0 trojkom sa 45 stepeni, ali je ubrzo Marina Maljković zatražila tajm aut, pa je Ana Dabović pogodila prvo i Nikolina Milić pokupila promašeno slobodno bacanje, pa je Ana Dabović pogodila za dva uz zvuk sirene! 65:60
36' Odgovor Ruskinja, 7:0 serija
Trojkom Beglove rezultat je glasio 62:60 i ušli smo u veoma neizvesnu završnicu u Zrenjaninu
34' Ponovo pogađa Vadeeva
Osmi njen poen posle odlične situacije koju je rešila igrom leđima, pa potom je Saša Čađo uhvatila promašaj Ane Dabović i Vadeeva pravi faul, što je bio njen peti, pa je utakmica za nju bila gotova.
Serija 9:0 Srbije
Početak iz snova u poslednjem kvartalu, Milićeva, Butulija i Bruks igrale su fantastičnu košarku, uspele su da uhvate Ruskinje na spavanju i da stvore seriju od 9:0, koju je Vadeeva prekinula poenima sa linije za slobodna bacanja, 62:55
31' Odlično otvaranje poslednje deonice
Milić i Butulija postižu brza četiri poena za Srbiju i domaći tim ponovo vodi, 57:53
30' Sjajna sekvenca Nikoline Milić
Prvo je realizovala jedno od dva slobodna bacanja, pa potom u kontri uspeva da bude na pravom mestu i donosi novo izjednačenje pred kraj trećeg perioda 53:53 i ostaje 10 minuta za odluku o pobedniku ovog susreta.
28' Drama u Zrenjaninu
Uspele su košarkašice Rusije da u potpunosti anuliraju prednost Srbije i da povedu na samo dva minuta pre kraja trećeg perioda, mučile su se izabranice Marine Maljković bez Jelene Bruks i Sonje Petrović na parketu.

25' Beglova smanjuje prednost Srbije
Na asistenciju Beljakove Beglova pogađa za tri poena i kažnjava lošu odbranu srpskih reprezentativki koje su je ostavile samu na 45 stepeni, kako se to popularno kaže.
Albanski sudija pokazao nesportsku
Druga nesportska greška za košarkašice Srbije, ovoga puta je Saša Čađo zaradila nesportski faul zbog prekršaja kojim je zaustavila kontra napad Ruskinja
Poenima Nevene Jovanović otvaramo drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena
Poslednji minut teče
Srbija ima 10 poena prednosti, igra je sjajna, tečna, odbrana dovoljno čvrsta i inteligentna, pa će se na "veliki odmor" otići sa prednošću domaćih košarkašica, 41:31.
17' Logunova vraća neizvenost
Nakon njenih poena pod faulom iz ofanzivnog skoka Marina Maljković je zatražila tajm aut, pa Ana Dabović odgovara poenima i 37:30 vodi Srbija
16' Jelena Bruks protiv Anastasije Šilove
Pet vezanih poena postiže Jelena Bruks, uspela je na najbolji način da odgovori na poene Anastasije Šilove i da Srbiji vrati dvocifrenu razliku sredinom druge četvrtine, ali je sjajna ruska igračica prvo iz skraćenog kornera, pa onda i sa linije penala vratila jednocifrenu razliku, 35:28
12' Sjajna akcija Srbije
Popularni "give n go" je prošao i Srbija stiže do prednosti od 25:16, Rusija je imala spreman odgovor preko Leškonceve, a onda Dajana Butulija postaje prva igračica sa dvocifrenim učinkom na večerašnjem susretu.

8' Dajana Butulija postiže prvu trojku za Srbiju
Posle osam pokušaja reprezentativke Srbije postižu prvu trojku za 19:13
7' Ana Dabović muču Ruskinje
Sjajno Ana čita sve rupe u odbrani gošći i uspeva da izvlači faulove i donese prvu prednost od dva poseda reprezentaciji Srbije, 14:10
6' Nastavlja se serija promašaja
Izabranice Marine Maljković ne mogu baš da se uzdaju u šut, doduše, skok u napadu je dosta bolje funkcionisao i za sada imamo egal meč, 10:10
5' Srbija 0/6 za tri poena
Veliki broj promašaja reprezentativki Srbije van linije za tri poena.
4' Ana Dabović je dobila dva bacanja i napravila nesportsku
Šilova je čuvala Dabovićku, kada je ova krenula na prodor i laktom je posle kontakta udarila po licu, činilo se nehotično, ali sudije su smatrale da je srpska košarkašica napravila nesportski faul.
Dobro otvaranje Rusije
Nakon trojke Šilove, Ruskinje stižu do prednosti 5:0, a Aleksandra Crvendakić ukrštenim korakom lako rešava mismeč i postiže prve poene za reprezentaciju Srbije.