KLS: Novi Pazar – Partizan 66:81

Košarkaši Partizana u četvrtom kolu Košarkaške lige Srbije savladali Novi Pazar, rezultatom 81:66 i tako upisali i četvrtu pobedu ove sezone.

NPZ   PAR
  66 : 81
KRAJ
Pobeda Partizana u èetvrtom kolu nad Novim Pazarom, rezultatom 81:66.
39' Partizan mirno privodi meč kraju
Novi Pazar je živeo od šuta, a od njega je i "umro". Nakon malokrvne reakcije igraèa Novog Pazara, Pušica je neometano položio, a Oliver Popoviæ vidno ljut zatražio tajm aut.
37' Pušica pogađa na isteku napada
Vasilije Pušica je serijom driblinga iskreirao sebi dovoljno prostora da sa "kapice" neometano postigne koš
35' Tarik Brunčević odgovara trojkom
35' Sjajna rola Marinkovića i Pušice
Partizan sada ima najveću prednost, 73:59 piše na semaforu, a Oliver Popović traži minut odmora.
33' Radonjić pogađa 10. trojku za Novi Pazar
Vraća to Jaramaz u sledećem napadu
32' Crno-beli održavaju prednost
Lepo gosti koriste sve što im Pazarci "poklone", tako da je za sada njihova igra dovoljno da bezbedno održavaju prednost
31' Trojkom Hadžifejzovića startuje poslednji kvartal
Posle toga Berbakov dobija tehničku zbog flopinga, a Jaramaz pogađa slobodno bacanje i dugu dvojku. Ponovo je plus 9, 63:54 za Partizan.
Kraj treće četvrtine
Nakon 30 minuta košarke Partizan je u prednosti, 60:51
29' Nastavlja se festival promašaja
Partizan je promašio 10 slobodnih bacanja, a Novi Pazar 5
26' Zonska odbrana 3-2 Novog Pazara
Partizan nastavlja sa promašajima otvorenih šuteva. Iako su akcije dobre, šutevi nisu precizni. Na drugoj strani ni napad Novog Pazara baš ne briljira pa već neko vreme imamo 53:48
23' Odlična sekvenca u Pendiku
Partizan je maksimalno iskoristio nesportsku Hadžifejzovića, sa dva slobodna bacanja Aleksa Renfra i dvojkom Novice Veličkovića, da bi potom Pazarci odgovorili sa 5 poena i kiks u odbrani kažnjava Novica Veličković, 53:44 je rezultat a bilo je 50:39
21' Prve poene u 3. četvrtini postiže Novica Veličković
Šutirao je Aleks Renfro za tri poena, bio je neprecizan, pa je to iz odbojke popravio Novica Veličković
21' Počelo je drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena!
19' Trojka Zagorca za +6 Partizana
Novi Pazar se muči sa agresivnom odbranom koju je postavio Andrea Trinkijeri, tako da su ponovo izgubili loptu.
19' Veličković nastavlja da pravi probleme Novom Pazaru
Simeunović na drugoj strani odgovara trojkom, pa pravi faul na Zagorcu koji će imati dva slobodna bacanja nakon odličnog "trčanja u leđa". Zagorac polovičan, 39:36 vodi Partizan
18' Problemi Partizana na šutu
Nastavljaju gosti da promašuju kako za tri poena, tako i sa linije penala
16' Nakon nekoliko teških minuta, Vujović u 2+1 situaciji
Promašili su igrači Partizana neke otvorene šuteve, što je domaćin znao da iskoristi i preko Vujovića došao do novog izjednačenja, 32:32
14' Tehnička Marku Pecarskom
Pecarski je bio nezadovoljan zbog nedosuđenog faula, kada je u reketu bio povučen za dres i sudije su tu njegovu reakciju ocenili kao neprimerenu i dodelili mu tehničku grešku.
14' Slab nastavak domaćih
Novi Pazar postigao 3 poena za 4 minuta košarke u drugoj četvrtini, 30:26 je prednost Partizana
12' Nastavlja se drama u dvorani Pendik
Posle trojke Marka Pecarskog, crno-beli dolaze do novog vođstva
11' Nekoliko jeftinih poena prima ekipa Partizana
Tako da Novi Pazar ponovo vodi 25:24 i to je naljutilo Andreu Trinkijerija koji je zatražio tajm aut.
11' Ognjen Jaramaz u padu pogađa za dva
Partizan ponovo vodi 24:23
Kraj prve četvrtine
Veoma potentna četvrtina u kojoj je "palo" čak 45 poena i Novi Pazar ima prednost od pola koša, 23:22
10' Pljušte trojke na sve strane
Odlična šuterska predstava obe ekipe
9' Trojka Radonjića za vođstvo domaćeg tima
8' Radonjić nehotice "nokautirao" Pejdža
Pejdž je napravio dobru fintu šuta, Radonjić je naseo i prilikom skoka slučajno udario Pejdža kolenom u glavu. Pejdž se momentalno srušio i pošto je vidno uzdrman pomoć mu se ukazuje, a umesto njega je na parketu Ognjen Jaramaz.
8' Gagić prekida post Partizana, Hadžifejzovićeva nova trojka
Zakucao je Đorđe Gagić da bi Hadžifejzović trojkom odgovorio i doneo novo izjednačenje, 17:17 je rezultat.
7' Dobri minuti Novog Pazara
Uspeli su Hadžifejzović i Nešović da vrate Novi Pazar u igru, sada je razlika samo pola koša, 15:14
6' Sedmi poen Novice Veličkovića
Sjajno igra kapiten Partizana na startu utakmice, učestvuje u maltene svakoj akciji, a i njegovi šutevi su bili vrlo precizni
5' Raspoložen Hadžifejzović
Ubacio je i svoju prvu trojku Hadžifejzović i izjednačio rezultat, 8:8
4' Visok presing Partizana
Lako je Novi Pazar u ovom napadu rešio visoki presing Partizana i Tarik Brunčević realizuje 2+1 situaciju. Partizan vodi 6:5
3' Prve poene Novog Pazara postiže Hadžifejzović
2' Trojka Novice Veličkovića
1' Prve poene postiže Novica Veličković
Autlet pas je poslao Janković za Renfroa, koji je asistirao Partizanovom kapitenu za lake poene u tranziciji
1' Vrela atmosfera u dvorani Pendik
Ne baš košarkaška atmosfera dočekala je igrače Novog Pazara i Partizana zbog pirotehničkih sredstava koji su korišćeni na samom startu utakmice
1' Počela je utakmica!
Prvi posed ima domaća ekipa i odmah po početku na teren su upale papirne rolne, a upaljene su i baklje na tribini iza koša, dok se mogu čuti i petarde
1' Pune tribine u Novom Pazaru