Utorak, 08.05.2012.

21:45

Pobede Radničkog i Voše posle 45`

U utorak uveče su pored utakmice u Železniku u kojoj je slavio Partizan, odigrane još dve utakmice u kojima su odigrani produžeci.

Vojvodina je u Vršcu pobedila Hemofarm sa 100:90 (27:23, 17:18, 25:25, 17:20, 14:9), dok je Radnički u Kragujevcu sa 99:92 (19:18, 24:20, 21:16, 19:29, 16:9) pobedio Mega Vizuru.

U rezultatski neizvesnom meču koji je odigran u vršačkoj hali "Milenijum" Vojvodina je predvođena Draganom Zekovićem koji je postigao 22 poena stigla do šeste prvenstvene pobede.

Najbolji u timu Hemofarma koji zabležio deveti poraz najefikasniji je bio Mladen Jeremić sa 19 postignutih poena.

Favorizovani Radnički je tek posle 45 minuta igre uspeo da hali "Jezero" pobedio Mega Vizuru. Tim Miroslava Nikolića je u poslednju četvrtini ušao sa dvocifrenom prednošću, ali se gosti nisu predavali i odličnom igrom u napadu stigli do produžetka, u kome se iskusniji i kvalitetniji tim Radničkog bolje snašao.

Sjajni Miljan Pavković (6/9 za tri, 11as) i Dejvid Sajmon su predvodili Radnički do osme pobede sa po 26 postignutih poena. Stefan Birčević je ubacio deset poena, a Boris Bakić je uhvatio čak 11 lopti uz četiri postignuta poena.

U ekipi Vlade Vukoičića ponovo je bio najbolji dvojac Partizana koji igra na pozajmici u Mega Vizuri. Nemanja Jaramaz je postigao 23 poena (4/6 za tri), a Nenad Miljenović 15 (6as).

Partizan je u Železniku pobedio Radnički FMP sa 82:66.