Petak, 30.12.2016.

23:13

PL: Barkli spasao Everton u Halu

Hal Siti i Everton remizirali su u prvoj utakmici 19. kola Premijer lige – 2:2 (1:1).

Getty Images

'Tigrovi' su upisali 13 bod, ali su i dalje predposlednji na tabeli, dok su 'Karamele' sitgle do 27, pa su trenutno sedme.

Domaći su bolje počeli i stigli do prednosti već u šestom minutu, a strelac je bio Majkl Doson. Delovalo je da će Hal s predošću na odmor, ali je onda odbrana loše reagovala, da bi Dejvid Maršal, uz pomoć Romelua Lukakua, postigao autogol za izjednačenje.

I drugi deo igre počeo je dosta slično kao meč, a ovoga je Robert Snodgras pogodio za novo vođstvo domaćina u 65. minutu – spektakularno izvevši slobodan udarac sa trideset metara.

Ipak, poraz ekipe Ronalda Kumana sprečava Ros Barkli, šest minuta pre kraja, posle centaršuta Lejtona Bejnsa.