Subota, 07.05.2016.

17:57

PL: Sanderlend blizu opstanka, a Njukasl ambisa!

Ekipa Sanderlenda došla je na korak do opstanka u Premijer ligi, pošto je posle preokreta porazila Čelsi u 37. kolu Premijer lige – 3:2 (1:2).

Getty Images

'Crnim mačkama' na ruku ide i remi velikog rivala i konkurenta za 'goli život' Njukasl Junajteda, koji je oštećen na gostovanju prežaljenoj Aston Vili – 0:0.

Tim sa 'Stadiona svetlosti' sada ima bod više od 'Svraka', ali i susret manje na svom kontu, pa je izabranicima Sema Olardajsa dovoljno da osvoje dva boda kako bi i definitivno ostali u eliti.

Međutim, nije dobro počelo po domaćina jer je Dijego Kosta već u 14. minutu, posle asistencije Garija Kejhila, doneo vođstvo 'Plavcima'. Sanderlend je izjednačio pet minuta pre odlaska na odmor – projektilom Vahbija Kazrija sa ivice kaznenog iz voleja.

Novi šok usledio je u trećem minutu nadoknade, kada je naš Nemanja Matić, na proigravanje Cesara Aspilikuete, savladao Vita Manonea u situaciji '1 na 1', pa su gosti ponovo vodili.

Ipak, 'Crne mačke' nisu očajavale, nastavile su da napadaju još jače u drugom delu igre, a velike zasluge za konačni rezultat idu i na račun italijanskog golamana – koji je sa nekoliko odličnih intervencija sprečio tim iz Londona da možda i reši duel.

Kazna je stigla u 67. minutu preko Fabija Borinija. Još jedan Italijan u timu Sanderlenda šutirao je sa ivice kaznenog, a lopta je na putu do mreže pogodila Džona Terija i prevarila Tiba Kurtou. Samo tri minuta kasnije nastalo je pravo 'ludilo' među domaćim navijačima jer je Džermejn Defo po ko zna koji put potvrdio onu 'da je klasa večna, a forma prolazna'.

Veteran se najbolje snašao u visini penala, primirio loptu u skoku i poslao je u dalji ugao gola Čelsija. Do kraja susreta 'Plavci' su pokušali da stignu do izjednačenja, ali je Manone ponovo bio nepremostiva prepreka.

Gostima ovaj meč apsolutno ništa nije značio, ali će ga kapiten tima Džon Teri pamtiti kao neslavan oproštaj od kluba u kome je proveo celu karijeru i osvojio sve – pošto je u 95. minutu zaradio drugi žuti karton.

S druge strane, Njukasl Junajted napravio je veliki korak unazad, ali se mora isteći da su 'Svrake' brutalno oštećene na gostovanju u Brimingemu jer je našem Aleksandru Mitroviću poništen čist dvadesetak minuta pre kraja meča. Ipak, ekipa Rafaela Benitesa nije odigrala na nivou, pošto je sem gola Mitrovića zapretila samo još preko Džeka Kolbeka i Žoržinja Vajnalduma.

U ostalim mečevima, Bornmut i Vest Bromič Albion remizirali su 1:1, Kristal Palas bio je bolji kod kuće od Stouka, Svonsi Siti je pomalo neočekivano bio ubedljiv na gostovanju Vest Hem Junajtedu 4:1, dok je, u prvom susretu dana, Mančester Junajted 'gurnuo' Norič Siti ka Čempionšipu.