Subota, 02.04.2016.

23:28

Liga 1: Ren želi u LŠ, Sent Etjen siguran

Fudbaleri Rena pobedili su Rems sa 3:1 na svom terenu u 32. kolu Lige 1 i došli do trećeg mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Izvor: JT

Autor: JT

Getty Images

Ren je upisao 13. pobedu, posle koje ima 51 bod, 29 manje od šampiona Pari Sen Žermena, a četiri od drugoplasiranog Monaka, pošto je pretekao Nicu.

Junak trijumfa Rena bio je Usman Dembele, koji je bio dvostruki strelac.

Kamil Grosicki je doveo Ren u vođstvo u 12. minutu, Dembele je povisio na 2:0 samo tri minuta kasnije, da bi Aisa Mandi vratio nadu Remsu u 59. minutu. Međutim, Dembele je drugim golom rešio sve dileme u 67. minutu, pa se Rems i dalje pribojava, pošto ima četiri boda više od Tuluza, koji je prvi ispod crte.

U ostalim utakmicama odigranim u subotu uveče, Tuluz je sa 2:0 pobedio Kaen, istim rezultatom Sent Etjen je slavio protiv Ažaksjaa, Anže je sa 1:0 bio bolji od Troaa, dok su Gengan i Monpelje igrali 2:2.

Tuluz je upisao bitan trijumf u borbi za opstanak zahvaljujući autogolu Ronija Rodelana u 35. minutu i golom Martina Brajtvajta u 85. minutu. Srpski fudbaler Pavle Ninkov igrao je od 67. minuta za domaći tim.

Sent Etjen je do pobede na Korzici došao golovima Nolana Rua i Kevina Teofila Katerina u 14, odnosno 58. minutu.

Iako je Anže bio favorit na gostovanju ekipi Troa, do pobede je došao tek u nadoknadi vremena, a sva tri boda doneo mu je Čarls Dajers.

U duelu Gengana i Monpeljea viđen je niz preokreta, pošto je domaćin bio taj koji je stizao do vođstva, a gost potom stizao do izjednačenja.

Gengan je prvi put poveo preko Janisa Salibura u petom minutu, da bi Morgan Sanson izjednačio u 34. Domaći tim je ponovo stigao u vođstvo golom Džeremija Sorbona, ali je Sanson svojim drugim golom doneo bod Monpeljeu.