Nedelja, 31.05.2015.

22:52

Ludnica u Napulju, Lacio u LŠ!

Fudbaleri Lacija pobedili su Napoli u gostima sa 4:2 u poslednjem kolu Serije A i tako obezbedili kvalifikacije za Ligu šampiona.

Beta/AP

Rimljani su pred poslednje kolo imali tri boda više od Napolitanaca na trećem mestu, a domaćinu je trijumf bio neophodan.

Lacio je na poluvremenu imao sve u svojim rukama, vodio je sa 2:0 golovima Parola i Kanderve, ali je u nastavku Napoli bio blizu šokantnog preokreta.

Tim Rafe Benitesa krenuo je sjajno u nastavku, a Gonzalo Iguain je golovima u 55. i 64. minutu doneo izjednačenje. Argentinac je na kraju ipak bio tragičar, pošto je u 76. minutu očajno izveo penal, šutirao je preko gola, a gosti su taj promašaj kaznili.

U samom finišu Onazi i Klose su postigli golove za pobedu Lacija, koji će naredne sezone igrati kvalifikacije za Ligu šampiona. U sastavu rimske ekipe Filip Đorđević je igrao do 77. minuta, a Dušan Basta ponovo je odigrao ceo meč.

Obe ekipe meč su završile sa desetoricom. U ekipi Lacija je isključen Parolo u 62. minutu, a u sastavu Napolija Gulam u 71. minutu.

U ostalim mečevima poslednje runde nije bilo previše neizvesnosti. Palermo je savladao Romu na Olimpiku sa 2:1, ali Rimljani su još ranije osigurali drugu poziciju i ovaj meč im nije mnogo značio. Gosti su poveli preko Vaskeza u 35. minutu sa penala, Frančesko Toti je izjednačio pet minuta pre kraja, a trijumf gostima doneo je Beloti u poslednjem minutu. Adem Ljajić igrao je do 51. minuta.

Samprodija Siniše Mihajlovića odigrala je nerešeno sa Parmom, bilo je 2:2, a tim iz Đenove je završio kao sedmoplasirana na tabeli. Romanjoli i De Silvestri pogodili su za domaćina, a Paladino i Varela za goste iz Parme.

Inter je bez Vidića i Kuzmanovića pobedio Empoli sa 4:3, a golove su psotigli Palasio, Borozović i Ikardi (2). Strwelci za goste bili su Mekhelidze (2) i Pućiareli.

Fiorentina je bila sigurna protiv Kjeva, bilo je 3:0 golovima Iličić, Bernardeskija i Badelja. Nenad Tomović odigrao je ceo meč za Violu. Najubedljiviji je bio Torinu, slavio je protiv Čezene sa 5:0, a pobedu kod kuće ostvario je i Sasuolo protiv Đenoe – 3:1.