Subota, 21.03.2015.

15:46

Siti lagano, prvenac Bonija

Mančester Siti lako je slavio u 30. kolu Premijer lige, savladao je Vest Bromvič 3:0 na Etihadu.

Ključni trenutak meča dogodio se već u drugom minutu, kada je u prvim napadu Sitija Kreg Doson kao poslednji igrač odbrane obodio Vilfreda Bonija.

Sudija Nil Svorbrik je opravdano pokazao crveni karton, ali pogrešnom fudbaleru. Siti je u nastavku lako slomio oslabljenog rivala, golovima Vilfreda Bonija, Fernanda i Davida Silve.

Domaćin je brojčano jači konstantno pretio gostima, imao je čak 43 šuta ka golu VBA. Poveo je u 27. minutu, svoj prvi gol u dresu "građana" postigao je Vilfred Boni, plaćen 35 miliona evra krajem januara.

Asistirao mu je Fernando, koji je pet minuta pre kraja poluvremena duplirao vođstvo Sitija. On je iskoristio grešku golmana Majhila i loptu sa pet metara ubacio u mrežu. Bio je to 1.000. gol Sitija u Premijer ligi.

U istom ritmu nastavljeno je u drugom poluvremenu, a Siti 13 minuta pre kraja postiće treći gol. Rezervista Stevan Jovetić je odigrao sjajnu akciju sa Sabaletom, šutirao po zemlji sa 15 metara, lopta je išla pored stative, ali je David Silva postavio nogu i ona je skrenula u gol.

U završnici meča VBA je stigao do jedine gol šanse, iz tek tri šuta. Posle kornera lopta se odbila do Saida Beraina koji sa nekoliko metara pogađa prečku. Da je priznat ne bi bio regularan jer je napadač gostiju bio u ofsajdu.

Golman Sitija Džo Hart 100. put u karijeri nije primio gol u Premijer ligi. Aleksandar Kolarov nije bio u timu.

Siti osam kola pre kraja sezone ima tri boda manje od Čelsija, ali londonski klub ima dva meča zaostatka. Prvi će igrati u Halu u nedelju.