Subota, 27.09.2014.

19:50

Het-trik Nejmara, Mesi 2+2

Fudbaleri Barselone nastavljaju da dominiraju u Primeri, sa 6:0 protiv Granade su pokazali da je remi u Malagi bio samo loš dan.

Opet je blistao tandem Mesi-Nejmar, Argentinac je postigao i namestio dva gola, dok je Brazilac ostvario het-trik.

U strelce se upisao i Ivan Rakitić. Barsa ima pet pobeda i remi uz gol razliku 17:0, pa je lider Primere sa 16 bodova.

Meč na Kamp Nou je mogao krenuti u potpuno suprotnom smeru da Jusef El Arabi u sedmom minutu nije pogodio prečku nego gol.

Nakon toga Barsa je pokrenula svoju mašineriju, El Hadadi i Mesi su opasno zapretili, da bi se konačno u 26. minutu Nejmar posle dodavanja Mesija poigrao sa čuvarom i uz malo sreće loptu ubacio u gol.

Meč je rešen u finišu poluvremena, prvo je sjajnog centaršuta Mesija gol glavom postigao Rakitić, a samo dva minuta kasnije Nejmar je odbitak pretvorio u svoj drugi gol.

Barsa nije usporila u nastavku, u desetom minutu nastavka Mesi je sjajno proigrao El Hadadija, ali je mladi napadač opet bio za malo neprecizan.

Pola sata pre kraja Mesi stiže do prvog pogotka na meču, Dani Alves je dobio dugu loptu u kazneni i iz prve pronašao omalenog Argentinca na drugoj stativi koji glavom pogađa za 4:0.

Samo četiri minuta kasnije Mesi je opet bio asistent, opet je poslao sjajnu dugu loptu, a ovaj put ju je dočekao Nejmar i stigao do het-trika.

Tačku na meč stavio je spektakularni Argentinac, posle sjajnog solo-prodora pogodio je donji levi ugao.

Mesi je na ovoj utakmici stigao do jubilarnog 400. gola u karijeri. Ima samo 27 godina. U prvom meču dana Real je uz mnogo problema slavio kod Viljareala 2:0. Kasnije su na programu još tri utakmice.