Subota, 13.09.2014.

18:03

Mesi asistirao, Nejmar pogađao

Fudbaleri Barselone pobedili su Atletik Bilbao sa 2:0 u trećem kolu Primere, a brazilski napadač Nejmar pokazao je da se vraća u pravu formu posle povrede.

Izvor: SO

Autor: SO

Nejmar je u 63. minutu zamenio mladog El Munira i postigao je oba pogotka, u 79. i 84. minutu.

Oba puta asistent je bio Leo Mesi, a Barselona je tako u završnici krunisala inicijativu koju je imala tokom celog meča.

Golman gostiju Iraisos nekoliko puta spasao je svoj tim, ali nije mogao ništa kod golova Nejmara. Brazilac od marta nije dao gol u Primeri, a sada je u pravom trenutku probio led.

Katalonci su zasluženo stigli do treće pobede iz isto toliko okršaja, dok Baskijci ostaju na tri osvojena boda. Zanimljivo, obe ekipe igrale su u bojama svojih pokrajina koje imaju separafističke ambicije.