Subota, 05.04.2014.

15:49

Sudija pogurao Siti do pobede

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Sautempton sa 4:1 u prvoj utakmici 33. kola Premijer lige.

Izvor: SO

Autor: SO

Prelomni momenat na meču dogodio se u završnici prvog poluvremena, kada je Nasrijevom golu za 2:1 prethodio očigledan ofsajd posle dodavanja Džeka za Silvu.

Duel je obeležila i povreda Džeja Rodrigesa sredinom prvog poluvremena, a napadač ‘Svetaca’ verovatno je pokidao ukrštene ligamente kolena.

Već u trećem minutu Siti je došao do vođstva iz opravdano dosuđenog penala – Fonte je nesmotreno ostavio nogu iza sebe, a Džeko je iznudio kontakt. Siguran izvođač penala bio je Jaja Ture.

Nedugo zatim Nasri je promašio solidnu priliku, a malo je nedostajalo da ’Građani’ dupliraju prednost kada je Džeko pogodio prečku u 34. minutu.

Tri minuta kasnije Sabaleta je oborio Korka u kaznenom prostoru i sudija je ponovo s razlogom pokazao na belu tačku. Loptu je uzeo Lambert i šutirao je poluvisoko u levi ugao Džoa Harta, koji je pogodio stranu, ali udarac je bio i suviše precizan – 1:1.

I onda, ključni trenutak meča – Džeko je dodao loptu za Silvu, koji je bio u očiglednom ofsajdu, ali linijski sudija ostao je nepomičan. U nastavku akcije Španac je asistirao za Nasrija, koji pogađa mrežu.

Tri minuta kasnije posle odličnog centaršuta Kolarova Džeko je glavom sproveo loptu u mrežu i meč je tada bio rešen. Siti je u drugom poluvremenu imao nekoliko dobrih šansi, a Sautempton je najbolju propustio u 74. minutu kada je Lambert bio neprecizan.

Konačno, u 81. minutu Stevan Jovetić potvrdio je trijumf Sitija.