Subota, 23.11.2013.

18:05

Dan domaćina, metro remetio satnicu

Ekipe Kristal Palasa, Svonsija, Njukasla i Stouka ostvarile su pobede u 12. kolu Premijer lige.

Meč između Arsenala i Sautemptona, koji je domaćin rešio u svoju korist (2:0), kasnio je 15 minuta zbog zakrčenja na liniji metroa Pikadili.

Velšani su slavili na gostovanju u Londonu ekipi Fulama (2:1), Njukasl je istim rezultatom kod kuće savladao Norvič, Stouk je bio bolji od Sanderlenda (2:0), dok je Kristal Palas zabeležio tek drugi trijumf u šampionatu, opet na gostovanju, protiv Hala (1:0).

U prvom meču dana videli smo pravi spektakl u derbiju Mersisajda, dok subotnju program zatvaraju Vest Hem i Čelsi u malom derbiju Londona (18.30).

U nedelju je na programu još jedan derbi. Mančester Siti od 14.30 dočekuje Totenhem Hotspur, dok drugi meč dana igraju Kardif i Mančester Siti.

Kolo u ponedeljak od 21 čas zatvara gradski duel star 128. godina – Vest Bromvič Albion i Aston Vila.

Ekipa Arsena Vengera je na najbolji mogući način iskoristila remi u derbiju Liverpula i pobedom nad trećeplasiranim 'Sveecima' povećala svoje vođstvo i učvrstila se na čelu tabele. 'Tobdžije' sada 'beže' četiri boda Liverpulu, a šest Sautemptonu.

Prvi gol na 'Emirejtsu' viđen je u 22. minutu , posle neverovatne gluposti golmana gostiju Artura Boruča.

Čuvar mreže 'Svetaca' dobio je povratnu loptu na desnoj ivici kaznenog prostora, da bi u stilu golmana Crvene zvezde Bobana Bajkovića pokušao da prevari zatrčalog Olivijea Žirua, ali, na njegovu žalost, bezuspešno.

Francuz je mirno ispratio nekoliko finti Poljaka, da bi mu na kraju ukrao loptu i ušetao se u gol. Rezultat se nije menjao do 86. minuta, kada je bivši napadač realizovao penal za svoj drugi gol na meču. Bio je to njegov sedmi gol u šampionatu.

Njukasl igra sve bolje kako sezona odmiče. Posle nešto lošijeg starta sezone, ekipa Alana Perdjua zabeležila je treći trijumf u nizu.

Domaći se več u prvom poluvremenu stvorili osetnu prednost i meč lagano priveli kraju. Loik Remi nastavio je svoju golgetersku seriju već posle 120 sekundi igre, da bi prednost duplirao još jedan Francuz - Joan Gufran u 38. minutu.

Konačan rezultat meča postavio je Fer deset minuta pre isteka regularnog toka.

Velški Svonsi je golom Džondža Šelvija u 80. minutu stigao do sva tri boda u Londonu protiv Fulama. U prvom delu ige nije bilo golova, da bi Aron Hjuz pogodio svoju mrežu u 56. minutu, ali je Skot Parker osam minuta kasnije izjednačio.

Jedinu pobedu u gostima u 12. kolu ostvario je poslednjeplasirani Kristal Palas na gostovanju Halu. 'Orlovi' su tako došli tek do druge pobede u sezoni, ponovo u gostima.

Gol vredan tri boda postigao je Beri Banan u 81. minutu, a posao im je tri minuta pre vođstva otežao Bolasi koji je zaradio direktan crveni karton.