Fudbal 6

26.5.2024.

19:55

Atalanta srušila Torino – Juventus može da ostane bez trećeg mesta

Fudbaleri Atalante su rutinski savladali Torino sa 3:0 u Bergamu, u okviru poslednjeg 38. kolu Serije A.

EPA-EFE/MICHELE MARAVIGLIA

Atalanta se nalazi na četvrtom mestu italijanskog šampionata sa 69 bodova i ukoliko dođe do pobede u zaostalom meču, 29. kola protiv Fiorentine može da preskoči trećeplasirani Juventus, koji ima dva boda više.

Sa druge strane Torino je zavrio na devetoj poziciji sa 53 boda i nije uspeo da se dokopa Evrope.

Atalanta je već u prvom poluvremenu došla do dva gola prednosti, a u drugom potvrdila trijumf.

Već u 26. minutu Đanluka Skamaka je pogodio na asistenciju Šarla De Ketelarea, da bi u 43. Ademola Lukman udvostručio prednost – 2:0.

Tačku na meč stavio je hrvatski reprezentativac Mario Pašalić, koji je bio siguran sa bele tačke.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata.

Srpski repreznetativac Ivan Ilić je odigrao čitav meč za Torino, dok u sastavu nije bio Vanja Milinković-Savić.

Bivši fudbaler Zvezde Uroš Kabić nije ulazio sa klupe.

Atalanta će zaostali meč da odigra 2. Juna protiv Fiorentine na domaćem terenu.

U istom terminu odigrali su meč Napoli i Leče, gde nije bilo pobednika, a ni golova. Završen je rezultatom 0:0.