Subota, 27.10.2012.

18:58

Milivojević odveo Zvezdu na vrh

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na stadionu "Karađorđe" u Novom Sadu ekipu Donjeg Srema iz Pećinaca sa 2:1 (1:1) u utakmici 10. kola Jelen Superlige.

Crvena zvezda je ponovo kao i protiv niškog Radničkog i Novog Pazara prva primila gol, ali je u nastavku meča uspela da stigne pobede zahvaljujući dvostrukom strelcu Luki Milivojeviću. Crvena zvezda će naredna 22 časa sigurno biti prva na tabeli pošto Partizan u nedelju od 17 časova igra sa Novim Pazarom u Beogradu.

"Crveno-beli" posle deset odigranih utakmica imaju 25 bodova, dok je Partizan na devet mečeva osvojio 24 bodova.

Novajlija u Superligi je ove sezone naneo jedini prvenstveni poraza aktuelnom šampionu Partizanu, ali na poslednja četiri meča ne zna za pobedu. Crvena zvezda je na prethodno gostovanju u Subotici poražena od Spartaka sa 3:0, a zatim je usledila ubedljiva pobeda nad BSK-om iz Borče od 7:2.

Izveštaje i rezultate sa ostalih utakmica desetog kola Jelen Superlige koje su odigrane u subotu možete pročitati ovde.

Donji Srem izgleda zna kako da igra protiv najboljih srpskih klubova, tim koji je jedini osvojio bodove i savladao šampiona Partizan, sjajno je počeo i meč protiv Crvene zvezde.

Već u 45. sekundi domaći tim je u Novom Sadu pogodio prečku gola povratnika Bajkovića, da bi u drugom minutu golman Zvezde bio i savladan. Sjajno su kombinovali igrači Donjeg Srema, da bi Goran Janković sjajnim udarcem sa 12-13 metara loptu posleo pod prečku za 1:0 na "Karađorđu".

U osmom minutu Milijaš je izveo slobodan udarac sa oko 25 metara, ali je pogodio živi zid. Zatim je Luka Milivojević šutirao visoko preko gola. U narednih desetak minuta uglavno se odigralo na sredini terena. Dimitrijević je jednom šutirao neprecizno, a zatim je posle kornera koji je izveo kapiten Milijaš Milan Jovanović sa nekoliko metara šutriao visoko preko prečke.

Posle duela Lazara Čordašića i Filipa Kasalice sudija Đokić je pokazao direktan crveni karton fudbaleru Donjeg Srema. Čodašić je po proceni sudije zgazio Kasalicu, pa je zato isključen. Posle burnih protesta igrača Donjeg Srema tim iz Pećinaca je ipak u nastavku meča igrao sa igračem manje.

"Crveno-beli" su iskoristili brojčanu prednost tri minuta kasnije. U 25. minutu Milijaš je dodao loptu po zemlji Luki Milivojeviću koji je precizno šutirao i pogodio donji levi ugao gola Nemanje Belića za 1:1.

Zvezda je nastavila sa napadaima u nastavku prvog poluvremena, ali nije uspela da postigne još jedan gol. U 37. minutu je ponovo Milijaš proigrao Milivojevića na ivici šesnaesterca, ali je mladi reprezentativac Srbije bio neprecizan.

Kasalica je pravio probleme domaćem timu po desnoj strani, Vukobrat je zbog oštrog faula u 40. minutu dobio žuti kraton. U 43. minutu u dobroj prilici se našao Filip Mladenović, ali je Belić ostao nesavladan. Poslednji udarac ka golu domaćina u prvom poluvremenu uputio je Marko Vešović.

Na početku drugog poluvremena Aleksandar Janković je napravio prvu izmenu pošto je umesto Marka Vešovića u igru ušao Luka Milunović.

Crvena zvezda je dominirala u prvih 15 minuta drugog poluvremena, imala loptu u nogama, ali sve do udarca glavom Dimitrijevića u 54. minutu nije bilo prvih prilika pred golom Belića. Dimitrijević je šutirao i dva minuta ranije sa 20ak metara, ali je bio neprecizan.

U 55. minutu odlično je šutirao Nenad Milijaš u donji levi ugao gola Belića, ali je golman Donjeg Srema dobro intervenisao. Trener Zvezde Janković je u 63. minutu zamenio napadače, pošto je umesto Ognjena Mudrinskog u igru ušao Eli Babalj.

Luka Milivojević svojim drugim gol na meču u 72. minutu dovodi Crvenu zvezdu u vođstvo. Milijaš je dodao loptu Milunoviću u šesnaestercu, on je vratio par metara nazad Milivojeviću koji je ponovo jako i preciznu šutirao sa 18 metara i drugi put na meču savladao odlićnog golmana Belića.

U 76. minutu Eli Babalj nije uspeo da u situjaciji "jedan na jedan" salvada Belića koji je "pročitao" njegov dobar udarac sa desetak metara. Četiri minuta kasnije Dimitrijević je posle prodora Kasalice šutirao direktno u golmana Belića. U 82. minutu treneri su napravali poslednje izmene, Bukorca je zamenio Birn, a Dimitrijevića Srđan Mijailović.

Poslednju priliku da svom timu donese ubedljiviju pobedu propustio je Luka Milunović u 88. minutu kada je posle prodora Kasalice šutirao pored gola.

Donji Srem: Belić, Čordašić, Lakić, Vukobrat, Josimov, Putinčanin, Janković (Milutinović), Tošić (Petković), Bukorac (Birn), Košutić, Damnjanović.
Crvena zvezda: Bajković, Mikić, Maksimović, Jovanović, Mladenović, Milivojević, Vešović (Milunović), Milijaš, Dimitrijević (Mijailović), Mudrinski (Babalj), Kasalica.

1. Crvena Zvezda 10 8 1 1 25:13 25
2. Partizan 9 8 0 1 28:6 24
3. Rad 10 5 2 3 13:8 17
4. Jagodina 9 5 2 2 8:4 17
5. Sloboda 10 4 3 3 13:16 15
6. Spartak 10 4 2 4 14:11 14