Petak, 19.10.2012.

22:40

BL: Grojter tri puta stizao minus

Fudbaleri Hofenhajma i Grojter Firta otvorili su osmo kolo Bundeslige na spektakularan način, odigravši 3:3 na "Rajn-Nekar Areni".

Izvor: NS

Autor: NS

Strelci za domaću ekipu bili su Firmino u osmom i Joselu u 67. i 90. minutu, dok su za goste golove postigli Štiber u 39, Prib u 84. minutu.

Vrlo važan bod za opstanak Grojter Firtu doneo 21-godišnji Nemac Lase Sobieč, u 93 minutu utakmice. Sobieč je u igru ušao u 89. minutu utakmice i na najbolji mogući način obeležio debi u Bundesligi.

Ovim bodom Hofenhajm će se, bar do sutra, naći na 11. poziciji na tabeli sa osam osvojenih bodova, koliko ima i Frajburg, koji ima meč manje. Grojter Firtu je ovo druga nerešena utakmica u ligi i sa pet bodova trenutno deli poslednje mesto na tabeli sa Volfsburgom i Ausburgom, koji imaju utakmicu manje.

U ostalim mečevima osmog kola, derbi se igra u Dortmundu, gde domaćin Borusija dočekuje ekipu Šalkea. Meč počinje od 15.30.

Borusija Dortmund je loše započela odbranu titule, pošto se trenutno nalazi na četvrtom mestu na tabeli, i ima devet bodova manje od prvoplasiranog Bajerna. Domaćin ima velikih problema sa povredama, pošto u derbiju neće igrati Jakub Blaščikovski, Mario Gece, dok su Mats Humels, Marsel Šmelcer i Ilkaj Guldogan još uvek neizvesni za meč.

"Biće ovo veoma interesantan duel dve ekipe koje definitvno imaju kvalitet. I pored pritiska sa svih strana, mi moramo da ostanemo koncentrisani. Naša prednost je u tome što igramo kod kuće, i to moramo da iskoristimo“, rekao je trener Dortmunda Jirgen Klop.

S druge strane, ekipa Šalkea igra dobro u poslednje vreme, trenutno je trećeplasirana ekipa na tabeli, sa dva boda više od aktuelnog šampiona Dortmunda, i ima sedam bodova manje od Bajerna.

"Nadam se da ćemo odigrati dobru utakmicu sa Borusijom. Mislim da možemo da pokažemo svoj kvalitet, iako igramo protiv aktuelnog šampiona. Prošle godine smo odigrali hrabro protiv Dortmunda na njihovom stadionu, i sada želimo to da ponovimo“, rekao je trener Šalkea Hub Stivens.

U preostalim mečevima, koji počinju od 15.30, Bajern gostuje Fortuni iz Dizeldorfa, a još igraju Bajer Leverkuzen – Majnc, Volfsburg – Frajburg, Ajntraht – Hanover. Od 18.30 igraju Verder – Borusija Mehengladbah, dok u nedelju od 15.30 Ninberg dočekuje Ausburg.

Osmo kolo zatvara meč Hamburger – Štutgart, koji se igra od 17.30.