Fudbal 0

27.4.2024.

22:59

Bitka za Ligu šampiona pripala madridskom Atletiku, ali ne i bitka protiv rasizma

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su kod kuće Atletik Bilbao rezultatom 3:1 u meču 33. kola LaLige.

Profimedia

Bio je to direktan okršaj za poslednje mesto koje vodi u Ligu šampiona, sledeće sezone, a kom su sada bliže "jorgandžije" posle pobede.

Rodrgio De Pol doveo je na "Metropolitanu" u prednost domaćina, ali prvo poluvreme nije obeležio gol Argentinca, već rasističkih ispada navijača okupljenjih na stadionu u španskoj prestonici.

U jednom trenutku meč je prekinut zbog uvreda na osnovu boje kože kojima je bio izložen Niko Vilijams, da bi nešo kasnije isti taj igrač positigao gol za izjednačenje. Umeo je itekako da proslavi.

U nastavku je, ipak, postojao samo jedan tim. Anhel Korea je u 52. minutu doveo Atletiko još jednom u prednost. Taj rezultat se nije menjao sve do 80. kada je Unaj Simon postigao autogol.

Atletiko je sa ovom pobedom otišao na +6 u odnosu na Baskijce.

U narednom kolu oba tima idu na gostovanje. Atletiko na Majorku, a Bilbao na Hetafe.