Siti kaznio Liverpul, Spursi prate

U utorak veče odigrana su tri meča 20. kola Premijer lige, a pobede su ostvarili Mančester Siti, Totenhem i Sanderlend.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Siti je u derbiju kola savladao Liverpul sa 3:0 golovima Aguera, Jaje Turea i Milnera iz penala. "Građani" su poslednjih 15 minuta igrali sa igračem manje na terenu.

Totenhem je golom Defoa pobedio VBA i nastavio da prati vodeći tandem iz Mančestera, dok je Sanderlend sa 4:1 deklasirao Vigan u gostima i pobegao u gornji deo tabele Premijeršipa.

Liverpul je na startu meča imao sjajnu priliku da povede, ali je Džo Hart zaustavio pokušaj Stjuarta Dauninga iz stopostotne šanse. Samo nekoliko minuta kasnije Siti je poveo.

David Silva je odložio loptu do Serhija Aguera koji se namestio i šutirao sa ivice kaznenog prostora. Golman gostiju dobro je krenuo na loptu, ali je ipak napravio katastrofalnu grešku, ona je prošla ispod njega i završila u mreži.

Liverpul je u nastavku bio bolji, imao inicijativu, ali nije uspeo da zapreti Hartu. Za to je ponovo kažnjen u 33. minutu kada je posle kornera Silve Jaja Ture golom savladao Rejnu poslavši loptu glavom pod prečku.

Gosti su od od 73. minuta imali igrača više na terenu nakon što je Geret Beri isključen zbog drugog žutog kartona, ali im to nije mnogo pomoglo jer je samo dva minuta kasnije sjajni Jaja Ture izborio penal, a Džejms Milner bio siguran sa kreča".